Nagy irammal és sok hibával kezdtek a csapatok, érezhető volt a tét.
A sok hibával, eladott labdával és kemény fizikális csatával tarkított első negyedet egy ponttal nyerte a vendéglátó (17-16). Nekünk sikerült hamarabb megnyugodnunk, rátaláltunk a megfelelő támadójátékra, és a védekezésünk is összeállt. Ezeknek köszönhetően állva hagytuk ellenfelünket (6-22), és a félidőben 23-38 állt az eredményjelzőn.A harmadik negyedre összekapta magát a hazai csapat, és nagy rohamot indított, de szerencsére mindig volt valaki, aki egy-egy kulcsfontosságú pillanatban betalált és továbblendítette a csapat szekerét (37-52). Az utolsó negyedre sok izgulnivaló nem maradt, sikerült visszavernünk az Ajka felzárkózásra tett kísérleteit, és magabiztosan őriztük előnyünket. A végeredmény 51-74, a vártnál talán nagyobb arányú, ám teljesen megérdemelt győzelem.

Ezzel továbbra is veretlenül vezetjük a bajnokságot, és egy rövid ünnepi pihenőt követően igyekszünk ott folytatni 2020-ban is, ahol idén abbahagytuk. A sok idegenbeli csatát követően az év első hónapjaiban végre visszatérünk Szigetszentmiklósra is, reméljük, hogy egyre többen tartanak majd velünk ott is! Az ünnepek előtt azonban még egy Hepp-kupa forduló vár ránk, Miskolcra látogatunk.