BKG-PRIMA Akadémia vs HÜBNER-Nyíregyháza Blue Sharks

80 – 78

(21-20; 18-22; 23-23; 18-13)

PRIMA: Armaghani 11/3, Nagy Be. 15/9, Nagy Bo. 21/18, Park 16/3, Reizer 2 cs.: Meleg 6, Hegedűs 2, Szeleczki, Halász, Püspök, Nagy S. 7/3.

Ármin kettesével indult a mérkőzés. Ezután váltva estek a kosarak. Csapatunknál Bobi, Benji és Ármin is betaláltak kintről, míg a másik oldalon Szobi, Tóth, Hobbs és Dancsecs volt sikeres a mezőnyből. Bobi hármasára Hobbs felelt kettessel s így 21-20-ra vezettünk az első felvonás után.

A második játékrészben ismét felváltva szereztek pontokat a mérkőző felek. De a vendégeknek jobban kijött a lépés és átvették a vezetést. Nálunk a padról remekül beszálló Simi és Karesz szereztek értékes kosarakat, míg a túl oldalom Tóthtal nem tudtak mit kezdeni a srácok. Addie triplájával egy pontra zárkóztunk (32-33). Ekkor azonban Hobbs vezetésével újra megléptek a Cápák (34-42). Simi emelt be egy triplát, majd Karesz parádés, dudaszós közelijével ért véget a félidő. Három ponttal vezettek a vendégek (39-42).

A harmadik negyed Bobi hármasával indult, de Dancsecs révén rögtön jött a válasz. Ezután Ármin és Hobbs váltva szereztek pontokat (46-50). Ismét egymás után szereztek pontokat a felek. Rendkívül kiélezett mérkőzés volt ez. 50-52 után megintcsak megléptek a kékek (50-59). Addie szerzett zsinórban 4 pontot, melyre Szobi kettessel felelt. Bobi süllyesztett el egy triplát, Mokánszki kettesse válaszolt (57-63). Benji közelijére is volt válasza a vendégeknek, de a negyed egy újabb sikeres hazai triplával zárult Bobi jóvoltából (62-65).

Jöhetett a nagy finálé. Hobbs indított kettessel, melyre előbb Addie közelivel, Benji középtávolival felelt (66-67). Addiet faultolták, s büntetőjével egalizáltunk. Sőt ezután a középtávolijával átvettük a vezetést. Dancsecs egalizált (69-69). Benji suhintott be egy triplát, melyre Hobbs válaszolt. Simi értékesített két büntetőt, de ekkor Dancsecs tett be egy hármast (74-75). Jött a végjáték. Bobi tett a helyére egy újabb hármast, ismét vezettünk. A fiatal Dancsecs azonban válaszolt, szintén hármassal (77-78). Bedobást követően Bobi dobott egy középtávolit, mellyel megint vezettünk (79-78). Ezt követően Hobbs hibázott két büntetőt. A túloldalom Bobi dobott be egy búntetőt (80-78). A nyíregyiek hozták a labdát, Benji páratlan védekezésének köszönhetően Hobbs nem tudott pontot szerezni, s ezzel lényegében megnyertük a találkozót.