Női NB1B-s csapatunk hosszú idő után végre újra teljes létszámmal várta a hétvégi meccset. Ráadásul a Hepp kupa elveszített döntője miatt a revansvágy is hajtott minket a Csata ellen.

Sikerült lendületesen kezdeni a derbit a tartalékosabb angyalföldiek ellen, az első negyedben négy pontos vezetést szereztünk (19-15). A második negyedben aztán tovább nyílt az olló, és jó támadójátékkal tudtunk ellépni riválisunktól: a félidőben 46-20-ra vezettünk.

Ez a tendencia folytatódott a harmadik negyedben is, ráadásul az olajozott támadójáték mellett sikerült 5 pontot tartani a Csatát. A meccs vége már nem sok izgalmat tartogatott, felváltva estek a kosarak (11-11). A vége könnyed, 33 pontos győzelem lett, így a bajnokságban továbbra is hibátlanok vagyunk. Ennél azonban fontosabb, hogy a mutatott játék is javult, különösen az előző két, Mafc és Vasas elleni meccseken igencsak akadozó támadójáték ment ezúttal sokkal jobban.

Most vasárnap újabb derbi következik, ezúttal a tabellán második helyezett Pinkk csapatát fogadjuk.