PVSK-Cargate vs BKG-PRIMA Akadémia

60-71

(17-20, 14-19, 15-21, 14-11)

PRIMA: Zsihla 3/3, Allen 11, Buzás 15, Nagy Be. 11/9, Nagy Bo. 25/21 cs.: Lakatos, Szeleczki 4, Halász, Reizer 2, Petrovics.

Bence szerzett labdát, s könnyű kosarat, majd büntetőből is eredményes volt. Nick vette át a stafétát büntetővel és közelivel. A hazaiaknál Meleg és Goldring dobott pontot. Zsombi hármasára Goldring szintén hármast emelt be, de Bobi sem hagyta szó nélkül (9-13). Popadic közelijével egalizáltak a pécsiek (13-13). Meleg büntetőzött hatékonyan, majd Bence egyenlített ki. Bobi hármasával ismét vezettünk (15-18). Az utolsó percben Bence ismét villant a gyűrű alatt, de a végszó Futóé volt (17-20).

A második negyed Meleg és Goldring kosarával indult. Válaszképp Bobi emelt be egy távolit (21-23). Hőgye is elsüllyesztett egy távolit, de Szele bizonyult tarthatatlannak a gyűrű alatt (24-25). Meleg zsákolással próbált zavart kelteni az erőben, de Benji bevágott egy hárompontost. Farkas labdaszerzés után dobott közelről kosarat, melyre Szele felelt szintén a gyűrű alól. A rövidebb gólcsendet egy Kalmár büntető törte meg, valamint Roli ziccere. A negyed végén megint csak Meleg dobott közelit, de ezúttal Benji kétszer is elsüllyesztett egy triplát. A félidőre nyolcpontos vezetéssel mentek a Kosok (31-39).

A fordulás után Hőgye kettesére Bobi dobott hármast (33-42). A remekül játszó Bence védőlepattanó után Nick passzát váltotta két pontra, 11 ponttal vezettünk (33-44). Meleg, Goldring és Popadic azonban gyorsan felzárkóztatták csapatukat (39-44). Nick közelről próbálta megtörni a rohamot, de ekkor Goldring is beemelt egy hármast (42-46). Bence ismét észrevétette magát, ezúttal egy 2+1-es akcióval, majd egy újabb közelivel (42-51). Fülöp középtávolijára Bobi szintén ilyet dobott. Mick kettest, s két büntetőt süllyesztett el az ellen gyűrűjében (44-57). Popadic dobott be két büntetőt. A negyed azonban Bobi dudaszós hármasával és 14 pontos előnnyel ért véget (46-60).

Az utolsó tíz perc következett. Bobi hármassal indítottak a Kosok, majd Nick “büntetett” a vonalról. Futó felelt közelivel (48-65). Meleg talált be közelről. Benji labdát lopott, majd két pontot tett a közösbe (50-67). Bobi hármasával 20 pontosra hízlaltuk az előnyt (50-70). A Kosok jól működő szerkezete azonban ekkor beragadt. A hazaiak megkezdték az utolsó rohamot. Farkas, Futó és Goldring vezetésével 10-0-s futást mutattak be (60-70). A mérkőzés azonban egy batyis büntetővel, s 11 pontos győzelemmel ért véget (60-71).