BKG-PRIMA – VASAS

69-64

(14-23, 21-8, 16-17, 18-16)

PRIMA: Allen 17/3, Lakatos 2, Buzás 9/3, Nagy Be. 6, Nagy Bo. 26/18 cs.: Petrovics, Szanyi, Szeleczki, Halász 2, Ormai, Reizer 2, Molnár.

Bence találatával indult a negyedik meccs. Andrássy felelt, de Bence egy hármast is beemelt. Andrássy 2+1-es kosarára Nick reagált közelről. Boros és Nick váltottak kosarat. Andrássy kettesére Bobi süllyesztett el egy hármast (9-12). Bence büntetőzött, majd Benji középtávolijával elléptek a Kosok (9-16). Kisebb gólcsend után Medve büntetőzött, Bobi hármast dobott. Radics és Nick is közelről voltak eredményesek (13-21). Bagó büntetőt dobott, Roli faulttal együtt ziccert. Tíz perc után kilenccel vezettünk (14-23).

A második etapban Kerkai és Bagó révén zárkózott a Vasas. Áki próbálta megállítani a rohamot (19-25). Bagó ismét kosarakat szerzett, Medve hármasával átvették a vezetést (26-25). Medve megint hárompontost dobott. Nick szerzett könnyű kosarat a gyűrű alól, de nem tört meg a vasasos lendület. Radics szerzett négy pontot, melyre Bobi felelt közelivel (33-29). Farkas és Benji váltottak középtávolról találatot (35-31).

A nagyszünet után Nick vert be egy távolit, majd egy kettest. Őt követte Bobi is közeről. Ismét vezettünk (35-38). Nick szerzett négy pontot zsinórban. Növeltük az előnyt, de Farkas hármast dobott. Erre Benji felelt középtávolról, de Medve is beemelt egy távolit (41-44). Farkas közelről villant. Moravcsik dobott hat pontot és vették vissza a vezetést (49-44). Bence kettesére Moravcsik dobott egy büntetőt. Bagó is a vonalról szerzett pontot, de a negyed utolsó kosara Bobi nevéhez fűződik (51-48).

Az utolsó tíz perc következett. Boros kettesére Bobi süllyesztett el egy hármast. Farkas középtávolijára Bobi bevert még egyet (55-54). Medve büntetőzött, Peti ziccert dobott. Farkas közelit dobott, míg Radics egy büntetőt (60-56). Bobi középtávolit dobott be. Bagó erre szintén onnan felelt (62-58). Bobi hármast süllyesztett el a gyűrűben, Bagó közelit (64-61). Labdaszerzés után Bobi hármassal egalizált, de sajnos Medvének volt rá válasza (67-64). A végjáték sajnos rosszul alakult, így ötpontos vereséget szenvedtünk (69-64).

Folytatás vasárnap Szigetszentmiklóson 18:00-kor, ahol eldől a továbbjutás sorsa. Várunk minden Batyis szurkolót szeretettel és biztassuk a Kosokat! Harcoljuk ki a továbbjutást együtt!