BKG-PRIMA Akadémia vs Vasas Akadémia

65-81

(18-23, 16-15, 24-19, 7-24)

PRIMA: Allen 15, Lakatos 5, Buzás 4, Nagy Be. 8, Nagy Bo. 27/21 cs.: Ben-Kane, Szanyi, Szeleczki 4, Halász 2, Ormai, Reizer, Molnár.

Peti és Nick kosaraival indult a meccs. Andrássy 2+1-el felelt. Benji középtávolról volt pontos. Andrássy és Nick váltottak közelről kosarat, majd még egyszer. Dormán is megvillant (10-9). Bagó kettesével átvették a vasasosok a vezetést, de Bobi hármasával ismét a miénk volt (13-11). Farkas büntetőzött, Nick szintén. Farkas süllyesztett el egy távolit (15-16). Sólyom dobott be két büntetőt, Bobi egyet. Farkas és Sólyom révén meglépett az ellenfél (16-23). Benji kettesével 18-23 lett az első negyed vége.

A második játékrész Radics két ziccerével kezdődött (18-27). Nick értékesített egy büntetőt, Kerkai kettőt (19-29). Radics és Benji is közelit dobtak a gyűrűbe. Benji a büntetővonalról is betalált, de Radics kettessel felelt. Bobi süllyesztett el egy távolit, majd egy kettest is (27-33). Nick is eredményes volt a gyűrű környékéről, de Andrássy rákontrázott kétszer is (29-37). Radics büntetőt dobott, amire Áki felelt egy közelivel. A félidő Bobi hármasával és négypontos hátránnyal ért véget (34-38).

A nagyszünetet követően Benji dobott büntetőt, Andrássy közelit. Bobi újabb triplát emelt be (38-40), majd még egyet bevert, s átvettük a vezetést. Nick kosarával már hárommal mentünk, majd rátett még egy lapáttal (45-40). Ekkor azonban Dormán, Barócsi és Farkas is pontot tudtak szerezni, egalizáltak (45-45). Bobi ismét távolról célzott pontosan, de Sólyom és Bagó révén jött a válasz (48-49). Bagó és Peti is a trapézon belülről dobtak kosarat (50-51). Szele tett a helyére két büntetőt, melyre Bagó felelt közelről. Peti is a vonalról talált be, melyre Dormán közelivel felelt. Szele ismét megvillant, ezúttal a gyűrű alól (55-55). Dormán büntetőzött hatékonyan, de a negyed utolsó pillanatában Bobi hármasával átvettük a vezetést (58-57).

Az utolsó tíz perc következett. Sajnos ekkor becsődöltek a Kosok mind támadásban, mind pedig védekezésben. 8-0-ás rohamot vezetett a Vasas. Bobi törte meg a rohamot egy büntetővel, de ez nem volt elég. Dormán szerzett kosarakat, tízpontosra nőtt a hátrány (59-69). Bence volt eredményes betörésből, Dormán pedig a büntetővonalról (61-71). Bence büntetője után Bobi szerzett középtávolról kosarat. Próbáltunk közeledni, de sajnos a Vasasnak volt válasza. Az utolsó három perc következett. Bence dobott büntetőt, de sajnos a meccsen ez volt az utolsó Kos találat (65-74). Barócsi emelt be egy távolit, amellyel lényegében vége lett a mérkőzésnek. Sajnos 65-81-es vereséget szenvedtek fiaink, s így kiestek a bajnoki címért vívott harcból.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a rengeteg Batyis szurkolónak a biztatást! A bajnokság további szakaszában a Kosok az 5-8. helyért fognak játszani.