BKG-PRIMA Akadémia vs MAFC

101-114

(18-31, 22-31, 23-36, 38-16)

PRIMA: Petrovics 3/3, Nagy Be. 18/12, Nagy Bo. 39/15, Lilaj 17/3, Kelenföldi 3/3 cs.: Spiriev 2, Sándor, Szeleczki, Halász 9, Plézer 10/3

Tóth és Bobi váltottak kosarat a mérkőzés elején. Ezt követően egy vendég roham jött Bordács és Buzás vezetésével. Benji próbálta egy közelivel megtörni a lendületet, de a MAFC-nál Csapai is bejelentkezett (4-20). Áki, Bobi és Benji kosaraival próbáltak közelebb kerülni a Kosok. A negyed Biber közelijével zárult (18-31).

A második etap sem a Batyisoknak kedvezett. Frenki, Bobi és Gabi pontjaira próbáltak támaszkodni fiaink, de nem sok sikerrel. A vendégek pontgyártása nehéz problémának bizonyult. Buzás büntetőjével 20 pontosra nőtt a hátrány (27-47). A negyed folyamán többször is 25 pontra duzzadt a differencia, de a nagyszünetre “csak” 22 lett (40-62).

A harmadik negyed sem változtatott sokat az összképen. A borzasztó gyenge védekezés folytatódott, amit a MAFC sorra büntetett (42-72). Fiaink ugyan próbáltak felzárkózni, de a vendégeknek mindenre volt válasza. Harminc perc játék után 63-98-at mutatott az eredményjelző.

A negyedik negyed sem indult jól (63-103). Ezt követően valamilyen, talán kisebb csoda folytán megrázták magukat a Kosok és kezdetét vette a hátrány ledolgozása. Benji dobott két hárompontost, Áki egy kettest, Bobi egy hármast (74-105). Benji, Áki és Bobi igyekeztek faragni a nagy különbségen (82-106). A negyed derekán Benji és Petró tripláival 18-ra zárkóztunk (91-109). Bobi 2+1-es akciót mutatott be, s 14 pontra csökkentettük a különbséget (96-110). Tóth büntetőzött, de Domi hárompontost szerzett (99-112). Sajnos azonban az idő elfogyott, s fiaink ezúttal nem tudták szorosabbá tenni a mérkőzést. Végül 101-114-re kaptunk ki.

Ami becsülendő a Kosok teljesítményében, hogy nem adták fel és próbáltak javítani. Azonban a védekezést mindenképp meg kell erősíteni, hiszen hazai pályán a 114 pont lényegében elfogadhatatlan, valamint támadásban a 17 eladott labda is megengedhetetlen. Folytatás a jövő héten az Óbudai Kaszások ellen, ahol remélhetőleg megszerezzük első győzelmünket.