Vasas Akadémia vs BKG-PRIMA Akadémia

94-80

(31-12, 19-19, 22-29, 22-20)

PRIMA: Galambos 2, Halász, Nagy Bo. 34/21, Plézer 10/3, Lilaj 11 cs.: Petrovics, Karakó, Sándor, Szeleczki 6, Nagy S. 17/9

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést. A Vasasnál minden játékos hozzátette apránként a magáét, míg a Kosoknál ekkor csak Frenki tudott pontot szerezni (17-3). Ezt követően Simi és gabi is bejelentkeztek, majd Bobi is elsüllyesztett egy triplát (25-11). Az első tíz perc Marcikic kosarával és tetemes hátránnyal ért véget (31-12).

Cseh büntetőivel már 21 pontos is volt a differencia. Frenki és Simi révén próbáltuk csökkenteni a hátrányt, de a Vasasnak mindenre volt válasza. Gabi egy büntetővel, Bobi és Simi egy-egy triplával újabb rohamot kezdeményezett, amelyhez Frenki büntetőkkel csatlakozott (42-28). Ez után a hazaiak megrázták magukat, s Marcikic és Cseh révén válaszoltak. Simi távolról volt pontos, Medve a vonalról. A félidő 50-31-el zárult.

A harmadik “felvonás” Bobi hármasával kezdődött, majd középtávolról is villant. Moravcsik büntetőt dobott, Bobi újabb távolit (51-39). Cseh 2+1-es akciót mutatott be, Frenki közelivel válaszolt. Moravcsik hármasát követően Gabi emelt be egy középtávolit (57-43). Gabi lépett előtérbe két büntetővel, majd egy középtávolival. Közte Fekete villant közelről (61-45). Marcikic, Fekete és Medve vezetésével 22 pontra nőtt a különbség (69-47). Ezt követően Bobi vette hátára a csapatot, zsinórban hét pontot szerzett hazai válasz nélkül. Cseh büntetője után Szele dobott középtávolit. Farkas szintén középtávolról volt pontos, míg válaszképp Bobi büntetőzött, majd ziccert dobott. Tizenkét pontra csökkentettük a különbséget (72-60).

A negyedik negyed rosszul kezdődött a Kosoknak. Farkas, Andrássy és Cseh játéka révén több, mint 20 pont volt közte (91-62). A negyed második felében sikerült közelítenie a Kosoknak. Simi kettese után, Szele szerzett négy pontot. Simi hárompontosára Kelemen hármassal felelt. A mérkőzés utolsó 9 pontja Bobi nevéhez fűződik. Végül 94-80-ra kaptunk ki a Vasastól.