DEAC U23 vs BKG-PRIMA Akadémia

72-72

(15-9, 20-23, 23-22, 14-18)

PRIMA: Spiriev, Nagy Be. 10/6, Szeleczki, Nagy Bo. 42/12, Plézer 7 cs.: Petrovics, Karakó, Sándor 4, Nagy S. 9/3

Fábián kosarával indult a bajnokság utolsó mérkőzése. Benji indította el a Kosokat egy büntetővel, majd Gabi egy kettessel. A hazai “mini rohamot” követően a negyed közepén Benji középtávolijával egyenlő lett az eredmény (7-7). Ezt követően a debreceniek megléptek (13-7). Az igen “gólszegény” első negyed végül hatpontos hátránnyal zárult (15-9).

A második játékrész következett. Hegedűs ziccere után Simi emelt be egy hármast. Pollák ziccere után pedig Benji süllyesztett el egyet (19-15). Neuwirth és Bobi is hárompontost váltottak (23-18). Simi kettest szerzett, majd Bobi három büntetőt is bedobott, újra egyenlő volt az állás (23-23). Simi büntetőivel átvettük a vezetést, de hamar volt válasz Fábián révén. A hazaiak ismét lendületbe jöttek (31-25). Simi büntetőkkel próbálta megtörni a lendületet, de sajnos volt rá válasz (35-27). A negyed végén még Bobi bemutatott előbb egy 2+1-es akciót, majd egy ziccert s végül mínusz hárommal fordultak a Kosok (35-32).

A nagyszünet után Benji szinte azonnal egalizált egy hárompontossal (35-35). Fábián és Gabi váltottak közelről kosarat. Pollák ziccere után Benji értékesített büntetőt. Bobi révén átvettük a vezetést, de csupán egy támadás erejéig, mert Gáspár is hatékony volt közelről (41-40). Gáspár és Bobi vívtak büntető csatát, majd Bobi kettesével ismét egyenlő lett (43-43). A hazaiaknál Kenéz és Balázsi szereztek pontokat, míg a Kosokat ekkor Bobi vitte a hátán (46-45). Neuwirth büntetői után megléptek a debreceni fiatalok (50-46), de Bobi újra meg tudott villanni (50-48). Ismét hazai roham következett. Pollák ziccere után, Gabi dobott egy büntetőt. Neuwirth  büntetője után Pollák hármast dobott (56-49). A negyed végén azonban Bobi beemelt még egy hármast, amire Kenéz ziccerrel felelt, de Bobinak erre is volt egy válasza (58-54).

Az utolsó tíz perc következett. Gáspár ziccerére Bobi válaszolt hármassal. A rövidebb gólcsend után Bobi ziccert szerzett, egy pontra zárkóztunk (60-59). Neuwirth ziccere után Kenéz mutatott be egy 2+1-es akciót (65-59). Fiatal reménységünk, Beni, a legjobbkor lépett elő egy ziccerrel (65-61). Újra “gólcsend” következett, amit Hegedűs büntetővel szakított meg, amire Bobi középtávolival válaszolt. Gáspár büntetőzött, Hegedűs ziccert dobott (70-63). Az utolsó két perc következett, s Beni ismét jókor volt jó helyen, támadólepattanót szedett, majd ziccert dobott (70-65). Bobi büntetőket értékesített, előbb három, majd egy pontra zárkóztunk fel (70-69). Hegedűs dobott egy ziccert, de a slussz poént Bobi háromnegyed pályás dudaszós kosara jelentette, amivel kiegyenlítettünk (72-72). Ezzel a kosárral a végeredmény is megszületett, hiszen kuparendszer lebonyolítás volt, azaz “Idegenben jó az X!”.

A párharc állása ezzel egy győzelem és egy döntetlen, összesítésben +8 pont. Ez azt jelenti a Kosok számára, hogy megszerezték az előkelő ötödik helyet!