Nagykőrösi Sólymok KE vs BKG-PRIMA Akadémia

82-89

(18-25, 21-19, 15-20, 28-25)

PRIMA: Galambos 6, Nagy Be. 15/9, Nagy Bo. 31/12, Plézer 8, Lilaj 14 cs.: Petrovics, Spiriev, Sándor, Szeleczki, Halász 13, Kelenföldi 2.

A találkozó Timkó és Gabi kosárváltásával kezdődött. Bobi dobott két hármast zsinórban, majd Gabi egy kettest. Lakosa és Fehér szereztek egy-egy közelit. Áki cserelént beállva egyből megvillant egy 2+1-es akcióval. Árpi ismét kettest dobott (6-15). Timkó, Fehér és Kocsis vezették a hazai rohamot, mellyel fel is zárkóztak (12-15). Benji és Vámos voltak eredményesek közelről, Bobi távolról (14-20). Benji és Kocsis közeli “tust” váltottak, majd Benji egy hármast is beemelt, melyre Váits felelt közelről (18-25).

A második negyed Áki négy gyors pontjával indult. Kocsis igyekezett megtörni a Kosok lendületét, de Áki ismét lecsapott, majd Bobi süllyesztett el egy újabb triplát (20-34), sikerült meglépni. Fehér hárompontosára Gabi dobott egy középtávolit. Molnár és Fehér révén közeledtek a Sólymok, de ekkor Domi is beemelt egy középtávolit (27-38). Fehér triplájára Bobi büntetőzött válaszképp. Bobi középtávolit szerzett, Váits hárompontost. Lakosa is beemelt egy távolit, melyre Frenki felelt közelről. A negyed Kocsis ziccerével és ötpontos előnnyel zárult (39-44).

A második félidő Benji “back-2-back” hármasával kezdődött (39-50). Fehér középtávoli, Kocsis büntető, Lakosa hármas volt a válasz. Bobi, Ákos és Frenki vezetésével újabb sikeres rohanot vezettek a Kosok (46-60). A hazaiak ekkor büntetőkkel zárkóztak fel, majd Mári szerzett kosarat a gyűrű alól, Vámos pedig egy hármast dobott. Ismét eolvadt az előny (54-60). A negyed Bobi középtávolijával, majd kég büntetőjével ért véget (54-64).

Az utolsó tíz perc következett. Váits két büntetőt dobott, Benji és Gabi pedig egy-egy közelit. Timkó is beszállt a “ziccerezésbe” (58-68). Frenki és Kocsis is a trapézon belülről szereztek pontokat, míg Váits büntetőzött (63-70). Frenki és Vámos váltottak közeli találatot. Váits középtávolijára Bobi ziccerrel felelt (67-74). Frenki lépett a csapat élére, két közelit is dobott, közte egy Kocsis ziccerrel (69-78). Váits a vonalról volt pontos, míg Árpi és Gabi a trapézon belülről (70-82). Kocsis büntetőt dobott, Bobi középtávolit (71-84). Ekkor már azt lehetett hinni, hogy vége a meccsnek, de jött az utolsó két perc. Lakosa és Fehér szárnyra kaptak, “lázadást” vezettek, melyet Molnár koronázott meg, s kettő pontra zárkóztak fel (82-84). Ezt követően azonban Bobi magabiztosan értékesítette a büntetőket, s végül 82-89-re nyertek a Batyisok.