Az elmúlt három évben már sok kifejezetten jó színvonalú meccset játszottunk ellenfelünkkel, jól ismerték már egymást a csapatok, ennek fényében igazi taktikai csemegének ígérkezett a 7. forduló legizgalmasabb párosítása.

Nagy lendülettel és koncentrációval kezdtük a meccset, az első negyedet 13-19-re nyertük. A második negyedben felélénkült a Csata, s míg a mi védekezésünk egy kicsit lazult, ők pontosabb befejezésekkel igyekeztek tartani a lépést. A félidőre magabiztos 1 pontos vezetéssel mehettünk. A harmadik negyedben aztán sikerült kompenzálnunk az előző negyedben kapott 22 pontért: védekezésben „lehúztuk a rolót”, 4 pontot engedélyeztünk riválisunknak. A záró negyednek így 39-50-es állásról vágtunk neki. Jó védekezésünkre alapozva higgadt és okos támadásokat tudtunk vezetni, a kulcspillanatokban pedig több játékosunk is megvillant. Gólzáporosnak ugyan nem mondható utolsó negyedet produkáltunk, de ezt is megnyerve (11-13), összességében 50-63-ra győztünk egy számunkra nagyon fontos meccsen. A bajnokság egyik legjobban támadó csapatát sikerült 50 ponton tartanunk, a másik térfélen pedig eredményes – ha nem is sziporkázóan jó –, és ízig-vérig csapatjátékot tudtunk felmutatni.