A karácsonyi szünet előtti utolsó utunk Miskolcra vezetett, ahol a Hepp-kupa 3. fordulójában léptünk pályára.

A munkanap, az utazás és az általános évvégi fáradtság erősen rányomta a bélyegét a meccs elejére. Nehezen lendültünk játékba, lassan, pontatlanul játszottunk (12-9). A második negyedben már kezdtünk „életjeleket mutatni”, de nem tudtuk megtörni a lendületesen és nagy kedvvel játszó hazai fiatalok játékát, így a nagyszünetben 28-20-ra vezettek. A 3. negyedben aztán sikerült a magunktól elvárható szintet hozni, és 4 ponttal megnyertük ezt a negyedet. Az utolsó negyed is tartogatott még izgalmakat, hiszen nem tudtunk nagyobb különbséggel „ellépni” ellenfelünktől, s hiába nyertük a záró játékrészt 17-25-re, a végjátékban is „észnél kellett lennünk”, hogy megőrizzük a 4 pontos előnyt.

Valószínűleg az őszi menetelésből nem erre a meccsre leszünk a legbüszkébbek, de lényeg a lényeg, bent vagyunk a Hepp-kupa négyes döntőjében, és a bajnokság után a kupameccseken is veretlenül zárjuk a 2019-es évet.

Mindenkinek boldog karácsony, kellemes ünnepeket kívánunk, találkozunk 2020-ban!