BKG-PRIMA Akadémia va MEAFC-Miskolc

75 – 76

(16-24; 30-21; 15-16; 14-15)

PRIMA: Allen 28, Meleg 4, Nagy Be. 8/6, Nagy Bo. 18/3, Nagy S. cs.: Bán 11, Hegedűs 1, Szeleczki, Laman 2, Püspök, Reizer 3.

0-9-cel kezdődött az új év, mikor Bobi egy 2+1-es akcióval elmozdította csapatunkat is a rajtvonalról. Azonban ez nem volt elég, 13 pontosra nőtt a hátrány (3-16). Karesz értékesített két büntetőt. Sajnos a tendencia minimálisat javult, s végül 8 pontos mínusszal zártuk a negyedet (16-24).

A második játékrész Benji és Nick vezetésének köszönhetően kezdett jól alakulni, 4 pontra közelítettük meg ellenfelünket (27-31). Ekkor Benji kapott technikai hibát, színészkedésre (még csak el sem esett, miután vállal arréb rakták, vélhetően azért ez egy elég nagy túlzás volt). Kozák értékesítette a büntetőt, majd Homoki szerzett kettest közelről. Ezután Bobi villant 4 ponttal, majd Benji süllyesztett el egy triplát, s egalizáltunk (34-34). Kozák és Béres válaszoltak büntetővel, majd közelivel (34-38). Benji újabb triplát emelt be, majd Tibi értékesített büntetőket, s átvettük a vezetést (39-38). A hátralévő időben Tibi vitte a csapatot a hátán. A félidőben vezettünk 1 ponttal (46-45).

A harmadik negyedben lényegében fej-fej mellett haladtak a felek, hol az egyik, hol a másik alakulat vezetett 2-3 ponttal. Az utolsó jelenet azonban a miskolciaknak kedvezett, 3 pnttal vezettünk, mikor Sándor a dudaszó pillanatában beemelt egy hármast, ezzel egalizálva (61-61).

A záró játékrész remekül indult, Tibi két középtávolijával és Nick ziccerével már 6 ponttal vezettünk (67-61). Ekkor Sándor és Kozák bedobtak 1-1 hármast, ismét döntetlen volt az eredmény (67-67). Ez nem volt elég a fiatal Sándornak, beemelt még egyet (67-70). Nick felelt egy kettessel, később büntetővel (70-70). Átmeneti helyzetből Sándor szerzett újabb kosarat (70-72). Béres kettesére Nick felelt ziccerrel, majd Homoki is betalált (72-76). Mínusz 4-nél Bobi csak egy büntetőt értékesített. Kozák eladta a labdát. Időt kértünk. Ezután Bobi passzából Nick szerzett közelről pontokat. Kozák kihagyta mindkét büntetőjét, Hege megszerezte a lepattanót. Bobi végig robogott a labdával, majd Tibi kezében volt a győztes dobás, de ezúttal sajnos kimaradt, s 1 pontos vereséget szenvedtünk.

Összessegében elmondható, hogy egy kritikán aluli első negyed után feljavultunk, de továbbra is rengeteg hibánk volt, mind elöl, mind pedig hátul. Első sorban magunkban kell keresni a hibát és a következő mérkőzéseken mindenképp javítanunk kell.