Izgalmas meccsre volt kilátás vasárnap este, mikor felnőtt női csapatunk a BEAC ellen megkezdte a bajnokság 2. körét. Jó ritmusban kezdtük a derbit, 19-9 állt az első negyed végén az eredményjelzőn. Persze, ahogy  arra előzetesen számítottunk is, az A-csoportban is edződő újbudaiak kemény játékkal igyekeztek faragni hátrányukon (15-16). 8 percig tökéletes játékot mutattunk be, az utolsó két percben azonban ennek szöges ellentétét, így a félidőre csöppet sem megnyugtató 34-25-ös vezetéssel mehettünk.

A harmadik negyed is izgalmasan alakult, a 27. percben két pontra is feljöttek a vendégek, de gyorsan rendezni tudtuk a sorokat, és a negyed végére visszaállítottuk a tízpontos különbséget (51-41). Talán a korán indított hajrá miatt a BEAC az utolsó játékrészre elfogyott, nálunk viszont mindenki hozzá tudta tenni a magáét az eredményhez, szépen járt a labda és a hármasokat is jó százalékkal küldtük a helyükre. A vége így talán a vártnál simább győzelem: 73-54 ide.

Jövő héten is folytatódik hazai sorozatunk, vasárnap (02. 09.) 17.30-kor a Kecskemétet fogadjuk.