Nyíregyháza BS vs BKG PRIMA Akadémia

77-58

(22-10, 13-19, 23-17, 19-12)

PRIMA: Radoncic 14, Armaghani 7/3, Nagy Be. 15/12, Buzás 6, Nagy Bo. 7/3 cs.: Zsihla, Opre, Nagy S. 7/3, Szeleczki, Halász, Reizer 2, Molnár.

A rangadó első negyedét nagyon rosszul kezdték fiaink. Már ekkor gyanús lehetett, hogy valami nem stimmel a dobóformával. 12-2-es eredmény után sikerült “megérkezni” a párharcra. Az első negyedet azonban 12 pontos hátrányban zártuk (22-10).

A második negyedben szinte egy pillanat alatt vissza is jöttünk, s egészen három pontra zárkóztunk (22-19). A negyed hátralévő részében lényegében váltva estek a kosarak. Hat pontos differencia alakult ki a nagyszünetre (35-29).

A folytatás hasonlóan rosszul indult, mint ahogy a mérkőzés kezdődött. Mondhatni bent ragadtunk az öltözőben és ezt a hazaiak meg is büntették. Amíg mi sorra hagytuk ki a ketteseket és a tisztábbnál tisztább hármasokat, addig a nyíregyiek apránként gyártották a pontokat ezen az igen “gólszegény” találkozón. A negyedet 58-46-os hazai vezetéssel zártuk.

A végső tíz percben ugyan próbálkoztunk különböző módokon visszajönni a meccsbe, de a hazaiaknak rendre volt válasza, s így a Batyisoknak kockáztatnia kellett, ami ezúttal nem jött be. A végeredmény 77-58 lett a Cápáknak.

Sajnos ezen a mérkőzésen nagyon rosszul dobott csapatunk (39/15 kettes és 35/7 hármas), s ezt egy ilyen szintű mérkőzésen nem lehetett elbírni.