BKG PRIMA Akadémia vs Budapesti Honvéd SE

90 – 77

(19-12; 21-21; 19-19; 31-25)

PRIMA: Radoncic 23, Nagy Be. 7/3, Armaghani 14, Buzás 14/6, Nagy Bo. 22/3 cs.: Zsihla, Opre, Nagy S. 6/6, Szeleczki 2, Halász, Reizer 2, Molnár.

Ármin és Bence jóvoltából 5-0-lal indítottuk a találkozót. Itt egy ideig váltva estek a kosarak. A negyed végén Tanoh Dez kosarával egalizáltak a vendégek (12-12). Jókor jött a válasz, Moose közelivel, majd középtávolival, Simi pedig triplával jelezte az ellennek, hogy “ez a mi pályánk”. Hét ponttal nyertük az első etapot (19-12).

A második negyedben a honvédos felzárkózási kísérletet Moose és Bence állították meg, majd a negyed végén Ármin szerzett 6 pontot (33-26). A 20. percben Roli zsákolt egy csodálatosat, melyre válaszul Szatmári dobott még be egy büntetőt. A félidőre maradt a hétpontos vezetés.

A folytatásban amerikai légiósunk, Moose szerzett négy pontot, 11-el vezettünk (44-33). Ekkor azonban a vendégek megrázták magukat és Pintér, Stefán és Takács vezetésével 44-43-ra zárkóztak fel. Bence süllyesztett el egy triplát, Moose egy középtávolit (49-43). Ismét volt honvédos válasz Pintér és Stefán részéről (49-48). Bobi középtávolival indította meg a rohamot. Őt követte Benji büntetőkkel, Moose közelivel, majd ismét Bobi egy kettessel (57-48). Tanoh Dez szerzett két közelit, miközben Bence is villant (59-52).

A végső tíz perc is Moose közelijével indult, melyre Szentirmai felelt büntetőkkel. A vendég rohamot Bobi verte vissza triplával (71-63), majd Simi is beemelt egyet a sarokból (74-63). Az utolsó két percben a Honvéd a fault és gyors dobás taktikával próbálkozott, de szerencsére Bobi bedobta a büntetőket. Lényegében rajt cél győzelmet arattunk egy meglehetősen gyors és agresszív mérkőzésen.