HOYA-Pannon Egyetem Veszprém vs BKG PRIMA Akadémia

100 – 91

(15-18, 19-13, 30-23, 36-37)

PRIMA: Radoncic 2, Armaghani 9, Nagy Be. 10/6, Buzás 8/6, Nagy Bo 50/15 cs.: Zsihla, Opre, Nagy S. 8/6, Szeleczki, Halász, Reizer 4, Molnár.

A hazaiak kosarával indult a találkozó, de a Kosoké volt a folytatás egészen a negyed közepéig (2-7). Ezt követően váltva estek a kosarak, de végül mi jöttünk ki jobban az adok-kapokból, s három ponttal nyertük a negyedet (15-18).

A második felvonásban folytatódott a kosárváltás, de a nagyszünet előtti végjáték a hazaiaknak kedvezett, akik végül hattal nyerték a negyedet és így 34-31-re vezettek.

A szünet után a mieink ismét “bent ragadtak az öltözőben”. 34-33-as állás után a veszprémiek robbantottak egyet, s 44-33-ra megléptek. Bobi kettesére Madár válaszolt hármassal. Dukic kettesével pedig már 15 pontos volt a differencia, sajnos nem ide (50-35). Ekkor Benji, Ármin és Bobi próbálták tartani a csapatunkat. Benji hármasával 8 pontra zárkóztunk a negyed közepén (50-42). Sajnos mindenre volt válasza a hazai együttesnek. Amint pontot szereztek a mieink, jött is a válasz. A harmadik játékrész Simi dudaszós triplájával és 10 pontos hátránnyal zárult.

A rövid szünetet követően érezhetően megrázták magukat a Kosok. Bobi, Bence és Simi vezérletével egészen három pontra közelítettük meg ellenfelünket (70-67). De amint ez a ma estére jellemző volt, ismét jött a válasz. A két sikeres hazai tripla újra nyeregbe helyezte a Veszprémet. S ráadásul ekkor mi “elfáradtunk” a rohamban, a vendéglátónk pedig büntetett, 12 ponttal léptek meg (79-67). Sajnos ekkor teljes csődöt mondott együttesünk, mert sorra vétették a hibákat támadásban, de ami bosszantóbb volt az a védekezésbeli lemaradás és hibázás. A veszprémiek állva hagytak minket (89-71). A negyed hátralévő részében Bobi vezérletével próbáltunk faragni a különbségen, de a fordításra már sajnos nem volt elég ideje a fiúknak. Végül kilenc pontos vereség lett a vége az idegenbeli túrának (100-91).