Vasas Akadémia vs BKG-PRIMA Akadémia

78-86

(20-27, 23-23, 18-14, 17-22)

PRIMA: Radoncic 19, Armaghani 6, Nagy Be. 9/6, Buzás 8/3, Nagy Bo. 37/21 cs.: Zsihla, Opre, Nagy S. 3/3, Szeleczki, Halász, Reizer 4, Molnár

Moose csodálatosan kezdte a találkozót. Zsinórban 7 pontot szerzett, melyet Bobi fejelt meg egy triplával (0-10). Ekkor érkezett a hazai válasz roham, melynek során egészen egy pontra zárkóztak a vasasosok. Benji villant előbb egy hármassal, majd egy meseszép közelivel. Erre Kelenföldi válaszolt, majd Bobi emelt be egy-egy középtávolit és hármast (11-20). Debreceni 2+1-es akciójára Moose reagált középtávolival, majd Simi is bombázott egy triplát a hazai gyűrűbe. A negyed két Vasas hármassal zárult, s hét pontos előnnyel (20-27).

Barócsi ziccerére triplaparádé volt a válasz. Bobi emelt be kettőt, majd Benji megkoronázta még eggyel (22-36). Sajnos ekkor rövidzárlat következett a Kosok játékában. Boros, Dorkán és Sólyom vezérletével hat pontra zárkóztak a vendéglátók. Moose villant kettessel, melyet Bobi egy újabb hármassal fejelt meg (30-41). Ezután azonban ismét bedugultak a Kosok, az eladott labdák és pontatlan dobások miatt a Vasas felzárkózott. Maradt a hét pontos differencia (43-50).

A szünet után Kelenföldi bizonyult nehéz feladatnak, vezetésével három pontra csökkent az előny. Csapatunkban Moose tartotta a lelket. Sikeres közelijeinek köszönhetően a negyed közepéig tartottuk az előnyt. A 25. percben Radics hármasával egalizáltak a hazaiak (56-56), majd Boros kettesével át is vették a vezetést (58-56). Reizer Roli vette át a “pontgyáros” szerepét. Roli kétszer is sikeres volt a gyűrű alól, visszavettük a vezetést (61-62). A negyedet Bobi két sikeres büntetőjével és hárompontos előnnyel zártuk.

Az utolsó tíz perc következett. Boros hármasára Bence kettessel felelt (64-66). Majd Barócsi kettesére, Bobi triplával (66-69). Radics csak úgy, mint korábban, most is kiegyenlítette az eredményt (69-69). Bence azonban úgy gondolta, hogy ez nem mehet tovább, betörését pontokra váltotta (69-71). Bobi pillanatai következtek. Előbb közelről, majd középtávolról terhelte meg a hazai gyűrűt (69-75). A negyed hajrája felé közeledve Moravcsik közelijére válaszul Bence szórta be a triplát. Ezt követően pedig Moose volt eredményes a gyűrű alól (71-80). Bobi megint beemelt egy hármast, s eldőlni látszott a mérkőzés (72-83). Azonban a hazaiak nem adták olyan könnyen, kétszer is betaláltak a hárompontos vonalon túlról, de szerencsére ez már csak a kozmetikázásra volt elegendő. A rangadón nyolcpontos győzelmet arattunk (78-86).

A folytatás még 2020-ban lesz. December 30-án a MAFC ellen lépünk pályára, ahol a tét a Hepp Kupa Final 4-ba jutás lesz.

Addig is ezzel a szép győzelemmel kíván Boldog Karácsonyt a BKG-PRIMA Akadémia!