MAFC vs BKG-PRIMA Akadémia

58 – 96

(15-35, 12-19, 17-17, 14-25)

PRIMA: Armaghani 6, Nagy Be. 12/9, Buzás 34/12, Reizer 2, Nagy Bo. 20/12 cs.: Zsihla 4, Opre , Nagy S. 6/6, Szeleczki 10, Halász 2, Molnár.

Roli kettesével nyitottuk a találkozót, majd Ármin is betalált. Ezután a remek estét kifogó Bence következett, aki rögtön két hármast is besuhintott. A hazai oldalon Tóth tartotta a csapatukban a lelket. Erre kapitányunk is villant, középtávolival, majd két hármassal (9-18). Benji 2+1-es akciójára megint csak Tóth felelt kosárral. De ezen az estén Bence tarthatatlannak bizonyult, ismét gyártotta a pontokat (közeli, középtávoli, 2+1). A különbség egyre jobban nőtt, s Szele sikeres kettesével lett vége az első negyednek (15-35).

A második negyed úgy kezdődött, ahogy vége lett, Szele sikeres kettessel. Bobi büntetőjével már 26 pontra nőtt az előny (19-45). Ekkor a hazaiak megrázták kicsit magukat, s 19 pontra zárkóztak (26-45). Bobi hármast dobott, melyet Bence zsinórban hat ponttal követett. A félidőre megnyugtató előnyre tettünk szert, s úgy tűnt ez az este a miénk lesz, 27-54.

A fordulást követően Ármin szerzett gyorsan kosarat. Ezután azonban a fiúk kicsit visszavettek a tempóból, s a MAFC-osok ezt sorra büntették is. Bősze, Csapai és Tóth voltak a húzóemberek. Benji próbálta tartani az előnyt egy triplával (35-59). De nem tört meg a lendülete a hazaiaknak. 18 pontra csökkent az előny (41-59), amikor Bobi két büntetővel, Szele kettessel, s Bence szintén két büntetővel újra növelte az különbséget (44-69). A negyed 27 pontos vezetéssel zárult.

A záró felvonásban váltva estek a kosarak. A MAFC-os találatokra érkezett a válasz. “Egy nappal hamarabb jött a tűzijáték”, Simi egy, Benji kettő, Bence egy, Bobi egy hárompontost süllyesztettek el a hazai gyűrűben (54-86). A negyed végén fiatal reménységünk Zsombi is betalált, először egy melegítő ziccerrel, majd egy zsákolással (56-94). A mérkőzésnek úgy lett vége, mint ahogy kezdődött, PRIMA-s kosárral. 2020 utolsó pontjait Áki szerezte meg egy villámgyors lerohanás után (58-96).

Ezzel a megérdemelt győzelemmel csapatunk történelmet írt, s kivívta a Hepp Kupa négyes döntőn való részvételt!