BKG-PRIMA Akadémia vs Salgótarjáni KSE

106-78

(31-25, 30-18, 20-17, 25-18)

PRIMA: Folkers 12, Armaghani 16, Nagy Be. 11/6, Buzás 16/9, Nagy Bo. 32/24 cs.: Zsihla, Opre, Nagy S. 6/6, Szeleczki 9, Halász, Reizer 2, Molnár 2.

Ármin kettesével indult a derbi. Ezt követően néhány percig váltva estek a kosarak. Nálunk Bence és Ármin voltak hatékonyak, míg a tarjáni oldalon Sömenek, Bán és Boinitzer. A negyed közepén Bobi vezetésével megindult csapatunk (18-12). Molnár tartotta a csapatát egy kettessel (18-14). Újabb roham következett, Bence tripla, Roli ziccer, Benji büntetők, 12 ponttal megléptünk (26-14). A vendégeknél ekkor Herendic került előtérbe. Csapatunknál Benji vette át a pontgyáros szerepét, előbb kettest, majd hármast emelt be. A negyed dudaszós tarjáni hármassal és hatpontos előnnyel zárult.

A második felvonás Bobi trojkájával indult, majd Simi is beemelt egyet. Majd az ismerős arcú Bán büntetőire még egyet bevert (40-28). Szele 2+1-es akciója után a negyed közepén új légiósunk, Justin is bemutatkozott a ligában két büntetővel (45-30). Nshimba és Herendic igyekeztek partiban tartani a Tarján alakulatát, hét pontra zárkóztak (45-38). Justin ismét két büntetőt értékesített, akit Bence követett a vonalról. Bobi tripla, Justin kettes, Ármin büntető, sikerült meglépnünk a vendégek elől (56-38). A negyedet 18 pontos előnnyel zártuk (61-43).

A nagyszünet után Benji és Bence bombáztak be egy-egy hármast. Erre Herendic válaszolt két büntetővel. Ármin volt eredményes két közelivel, Herendic újabb két büntető (71-47). A negyed közepén Bence sikeres büntetője után már 30 pontosra nőtt az előny (77-47). A találkozón a lényegi kérdés tehát eldőlt. A negyed hátralévő részében váltva estek a kosarak, de a tarjániaknak egy picit jobban sikerült a zárás s végül 21 pontos maradt a vezetés( 81-60).

A negyedik negyedet agresszívan kezdte a vendég együttes. A rohamot Szele verte vissza, hat pontot szerzett zsinórban. Ezt követően váltva estek a kosarak, mindkét csapat forgatta a keretet. Az utolsó percben Bobi hármasával átléptük a 100 pontos határt. Majd Csongi labdaszerzés után mindenkit lefutva megszerezte első pontjait a felnőtt mezőnyben! Gratulálunk Csongi! A mérkőzés végeredményét Bobi állította be egy hármassal, Benji 14. gólpasszából, 106-78.

Ezzel a győzelemmel a tabella második helyére léptünk fel 11 győzelemmel és 3 vereséggel. Folytatás vasárnap a Városmajorban az NKA Pécs együttese ellen.