MAFC vs BKG-PRIMA Akadémia

87-89

(19-22, 23-21, 22-20, 23-26)

PRIMA: Folkers 2, Armaghani 8, Nagy Be. 9/9, Buzás 16/6, Nagy Bo. 39/24 cs.: Zsihla, Opre 1, Nagy S. 2, Szeleczki 4, Halász 1, Reizer 7, Molnár

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, 4-0 után Bobi hármasával érkeztünk meg a találkozóra. Hosszú percekig váltva estek a kosarak. Nálunk Bence, Ármin, Bobi és Justin szereztek pontokat, míg a túl oldalon Komma, Tóth és Biber. 12-12-es eredménynél léptünk meg Bobi, majd Bence triplájával (12-18). De érkezett a MAFC-os válasz. A negyedet végül három pontos előnnyel zártuk.

A második etapban Herló egalizált, majd Tóth átvette a vezetést. Tóth ekkor nehéz falatnak bizonyult. Vezetésével nyolc pontos előnyre tettek szert (35-27). Csapatunknál ekkor Reizer Roli és Bence léptek elő vezérré. Roli 2+1-es akciót mutatott be, majd ismételt közelről. Bence pedig bevert egy hármast, majd ziccert, egy pontra zárkóztunk (40-39). Az utolsó pillanatokban Áki sikeres büntetőt dobott, majd Reizer Roli ismét villant. Az első félidőt egy ponttal sikerült megnyerni (42-43).

A fordulást követően Csapai zsákolt hatalmasat, Ármin felelt kettessel. Polgárdy hármasára, Bence büntetőzött (47-47). Bobi 2+1-es akciójával újra megszereztük a vezetést, s hármasával meg is léptünk (48-53). A negyed közepén Tóth azonban egalizált (55-55). Bobi és Tóth párharca jött. Bobi tripla, Tóth középtávoli, plusz egy büntető, Bobi középtávoli, Tóth hármas (61-60). Polgárdy hármassal szólt bele a “csatába”, melyre Bobi szintén triplát dobott (64-63). A negyed hazai vezetéssel zárult.

A végső tíz perc következett. Bobi trojkával indult, melyre Csapai is beemelt egyet. Ezt követően pedig egy kettest is, majd Polgárdy is (71-66). Simi és Bobi értékesítettek két-két büntetőt (71-70). A negyed “derekán” megléptek a hazaiak. Csapai kettes, Polgárdy büntetők. Bobi próbálta partiban tartani csapatunkat egy középtávolival (75-72). Csapai, Tóth és Biber pontjaival azonban tovább nőtt a különbség és már kezdett elúszni a találkozó (83-72).  Az utolsó két percre Bobi ziccerével közelebb kerültünk (83-74), de most kezdődött csak igazán a brutális roham. Benji bevert egy hármast (83-77), majd labdaszerzés után még egyet (83-80). Polgárdy is hármast dobott (86-80). Opre Roli büntetőből volt sikeres (86-81). Polgárdy szintén (87-81). Ármin gólpasszából Szele kettest szerzett. Bobi Tóthot blokkolta, majd Csapai sportszerűtlent vétett. Sajnos Bobi csak egy büntetőt dobott be, de volt még egy labdánk (87-84). Időkérés után Benji bebombázta a harmadik tripláját is, 87-87! A MAFC-os időkérést követően Benji vetődött rá a labdára és szerezte meg az utolsó dobás jogát. Időkérés következett. Mesterünk remek játékot hívott, minek következtében Benji mértani labdát adott Árminnak, aki nem kegyelmezett s győztes kosarat szerzett (87-89)!

Külön öröm, hogy egy már vesztes helyzetből sikerült felállnia a Kosoknak, ráadásul minden pályára lépő játékosunk pontot szerzett!

Gratulálunk fiúk! Szép volt!

Illetve megragadva az alkalmat, ezzel a győzelemmel szeretnénk boldog születésnapot kívánni Szelének és Pistának! Boldog születésnapot Urak!

Folytatás jövő héten vasárnap a TF-BP ellen, hazai pályán.