BKG-PRIMA Akadémia vs TF-BP

111-78

(42-16, 19-15, 29-22, 21-25)

PRIMA: Armaghani 12, Nagy Be. 14/6, Buzás 9/3, Reizer 14, Nagy Bo. 47/42 cs.: Zsihla, Opre 4, Nagy S. 3/3, Szeleczki, Halász 8, Molnár

Timkó kettesével indult a derbi, melyre Ármin és Reizer Roli is válaszolt egy-egy közelivel, de Kerkai egalizált (4-4). Ezt követően jött a roham. Bobi tripla, Reizer Roli meseszép zsákolás, Benji két, Ármin egy ziccer. Kerkai szólt közbe egy kettessel (17-8). Mi folytattuk a pontgyártást, Bobi tripla, Bence közeli (22-8). Csík és Somogyfoki próbálták partiban tartani csapatukat (22-13). Roli, Bobi és Ármin vezetésével azonban már 20 pontosra növeltük az előnyt (34-13). A negyed végén Roli passzából Bobi beverte a hatodik tripláját is, s a kisszünetre már 42-16-ra vezettünk!

A második felvonásban ott folytatták a Kosok, ahol abbahagyták. Benji sikeres közeli, majd sikeres tripla (47-16). A negyed derekán Bence két palánk alatti akciójával átléptük a 30 pontos határt is (51-20). A 16. percben Opre Roli két büntetőjével 36 pontosra duzzadt az előny (56-20). Lényegében a mérkőzés ekkorra már végérvényesen eldőlt, a kérdés már csak az volt, hogy mennyi lesz a vége… Az etap utolsó percében Benji hármasára Karosi felelt szintén hármassal, illetve Somogyfoki kettessel. A nagyszünetre kereken harminccal “mentünk” (61-31).

A fordulást követően Szántó lopott labdát Bobitól és dobott gyors kosarat, melyre Bence süllyesztett el egy trojkát válasz gyanánt. Ekkor váltva estek a kosarak a mérkőző feleknél. Nálunk Reizer Roli, Benji és Bobi hozták a kosarakat, náluk pedig Kerkai, Nagy és Szántó (73-42). A remek estét kifogó Bobi a 27. percben a 10. tripláját is elsüllyesztette a TF-es srácok gyűrűjében (83-50). A batyis fiúk ezen az estén megállíthatatlanok voltak, Ármin közelijével 40 pontra duzzasztottuk a különbséget (90-50). Nagy hárompontosával a negyedet végül 37 pontos vezetéssel zártuk (90-53).

Az utolsó tíz perc következett. Csík kettesére Áki emelt be egy középtávolit. Somogyfoki hármasára Simi reagált szintén azzal (95-58). A negyed közepén  Bobi 12. hármasával elértük a 100. pontot. A mérkőzés végeredményét Karosi találata állította be, 111-78!

Statisztikai “csemege”, hogy Benji egymaga osztott ki 17! gólpasszt a társainak, míg testvére, Bobi 47 pontot szerzett, közte 14! triplával!

Ezzel a győzelemmel fiaink megerősítették a második helyet a tabellán és jelenleg 14 győzelemmel és 3 vereséggel állnak.

Folytatás jövő héten szombaton, Nagykőrösön.