BKG-PRIMA Akadémia vs TF-BP

79-75

(17-15, 31-18, 17-18, 14-24)

PRIMA: Armaghani 10/3, Nagy Be. 16/12, Buzás 18/3, Reizer, Nagy Bo. 22/15 cs.: Zsihla, Cooper, Opre 1, Nagy S. 6/6, Szeleczki 4, Halász 2, Gyapjas.

Bence és Ármin vezetésével 7-0-ra léptünk meg. A túloldalon Kerkai nyitotta a sort. Majd Somogyfoki és Szántó 8-8-nál egalizáltak. Benji emelt be egy triplát, melyre jött a válasz közelről. Nagy hármasával átvette a TF a vezetést egy pillanatra, de Benji gyorsan “helyre is tette a rendet” szintén trojkával. A csereként beszálló Simi is elsüllyesztett egyet a periméterről, melyre Kerkai felelt kettessel. A negyedet kétpontos vezetéssel zártuk (17-15).

A második etap Bence vezetésével indult (2+1-es akció). Kerkai felelt közelivel, mely után Szele is beköszönt a mérkőzésen (22-17). Nagy hármasa után Benji volt eredményes betörésből. Hármas párbaj következett. Karosi után Simi és Bobi is bevertek egyet (30-23). A TF-BP időkérése után Benji újra “lecsapott”, 10 pontosra duzzadt az előny (33-23). Ekkor váltva estek a kosarak, náluk Karosi lépett elő vezérré, míg nálunk értékes pontokat szerzett Bence és Benji is (38-27). Bobi zsinórban 10 pontot szerzett, melyre Csík kettessel, Kerkai hármassal válaszolt. A félidőre magabiztos 15 pontos előnyt kovácsoltunk össze.

A nagyszünet után remekül kezdtünk, Bence trojka, 5 perc után már 20 ponttal is “úsztunk”. Ezen időszakban Bence, Ármin és Bobi találtak be, míg a másik oldalon csak Szántó. A 26. percben kezdetét vette a TF-es roham, melyet elsőre vissza tudtunk verni. Opre Roli, Szele és Ármin tartották a különbséget. A negyed végül egy adok-kapok tripla csatával zárult Bobi és Somogyfoki részéről (65-51).

Az utolsó 10 percben sajnos a Kosok úgy tűnik kiengedtek, ami majdnem a vesztükbe került. Sorban kaptuk a pontokat, Nagy, Karosi, Széntó és Kerkai révén, míg nálunk ekkor egyedül Áki tudott pontot szerezni. A 35. perc végén 67-65-re zárkóztak a Tehetséges Fiatalok. Elődöntőhöz méltóan izgalmas végjáték következett. Benji volt eredményes kozéptávolról, melyre Karosi egy büntetővel felelt. Nagy közelijére Bence mutatott be egy bámulatos 2+1-es akciót (72-68). Szántó talált be kintről (72-71). Egypontos vezetésnél kapitányunk volt sikeres közelről, de Somogyfoki révén érkezett a válasz (74-73). Jöhetett az utolsó perc. Bence ismét 2+1-es kosárral villant (77-73). Kerkai zárkóztatta a csapatát közelivel (77-75). A mérkőzést végül a remekül “végjátékozó” Bence zárta két sikeres büntetővel, melyre a TF-nek már nem volt válasza (79-75).

A negyedik negyed eleji öt perces zárlatot leszámítva szépen muzsikált a csapatunk, s kivívta a Hepp Kupa Döntőt!

Vasárnap 18:30-kor szállunk ringbe a Nyíregyháza ellen.