BKG Príma Akadémia – Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 84-105

Valósággal állva hagyta a Nyíregyháza a csoport csúcsrangadóján a betegségek miatt erősen tartalékos, a Nagy-fivérek mellett Buzás Bencét, valamint vezetőedzőjét is nélkülöző hazaiakat, s 16-4-re vezetett a nyitó negyed közepén. Ezt követően magára talált, és Armaghani Ármin (30/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Nagy Simon (24/18 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével 6 pontra feljött a BKG, de a szakasz végén újfent 10 pont fölé nőtt a vendég előny. A második etap elején tartotta 10 és 15 pont közötti vezetését az éllovas szabolcsi együttes, majd a szakasz közepén 10 pontra visszajött a BKG. Ezt követően egy 10-2-vel közel 20 pontosra növelték előnyüket a vendégek, akik 18 pontos vezetéssel fordultak a második félidőre. A harmadik negyed közepéig állandósult a 15 és 20 pont közötti vendég vezetés, majd egy 8-0-s rohammal 24 pontosra növelve előnyét, s érvényre juttatva nagyobb tudását eldöntötte a mérkőzést a maga javára az Emmanuel Ubilla (33/24 pont – 8/10 tripla -, 5-5 lepattanó és gólpassz), Kiss Benedek (18/6 pont), Bus Iván (12/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 15 gólpassz), Mokánszki Máté (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Tóth Gergely (10 pont) pontjaira alapozó szabolcsi gárda. A vendég együttes a roppant tartalékos, de az utolsó pillanatig harcoló riválist simán legyőzve nagy lépést tett az alapszakasz megnyerése felé.