BKG-Viadukt 83-58

A mérkőzésről, az edző, Kása Péter tudósított.

A mai napon az első fordulóból már ismert Viadukt csapatával mérkőztünk. A múlt alkalommal az akkori vegyes csapatot 14 ponttal sikerült megvernünk, most viszont összetételben mi egy lényegesen más csapattal álltunk ki, igaz az ellenfél is egy tisztán lányokból álló csapattal érkezett ezúttal. Két újoncot is avattunk: Schreiner Vikit, és Kőrösi Zalánt, akik nemrég kezdtek kosarazni, de szorgalmuknak, és lelkes edzésmunkájuknak köszönhetően most lehetőséget kaptak éles mérkőzésen is bizonyítani. A bemutatkozásuk nagyon jól sikerült, mindkettejüknek voltak szép pillanataik, labdaszerzések, lepattanók, passzok, és szépen küzdöttek a csapat sikeréért. Az első negyed fölényes győzelmet hozott, sok labdaszerzés, gyors elindulások, ügyes befejezések jellemezték a játékunkat. Matyi egymaga 16 pontot szerzett ebben a negyedben, de a többiek is ügyesen és fegyelmezetten védekeztek, és passzoltak egmyásnak. A 2. negyed már kiegyenlítettebb volt, ezt 1 ponttal az ellenfél nyerte.

A védekezésben, és a támadások befejezésében voltak pontatlanságok, figyemetlenségek, de azért voltak szép pillanatok is. Ebben a negyedben Ádi (10p) és Dávid (4p) jeleskedtek a pontszerzésben. A büntetőkből 3 ponttal többet értékesítettünk, így megnyugtató különbséggel zártuk a félidőt. A 3. negyedben eleinte több hiba volt a védekezésünkben és a támadjátékunkban, így egy kicsit feljött az ellenfél, de aztán ismét beindult a gépezet: Matyi újabb 14 pontot termelt, de aztán a Matyi nélkül felálló 4-esünk is, -Barnabás (6p) és Bánk (4p) kosaraival és a társak lelkes védekezésével- tartani tudta, sőt további 3 pontot tett még az előnyünkhöz. Az utolsó negyedben ismét Ádi pillanatai (10p) következtek, Majd Ádi cseréje után Vencel (4p), Márió (2p) és Dávid (3p) is hozzátettek még a pontjainkhoz. Játékunk a végén egy kissé szétesett, főleg a kihagyott dobások, eladott labdák utáni visszahelyezkedésben késlekedtünk, ami miatt könnyű ziccereket kaptunk, de így is sikerült ezt a negyedet 3 ponttal hozni, így magabiztosan, 83-58 arányban megnyertük a mérkőzést. #basketball #utánpótlás #csakabaty