BKG-PRIMA Akadémia vs Budapesti Honvéd SE

100-73

(26-22, 24-14, 27-15, 23-22)

PRIMA: Armaghani 18, Nagy Be. 10/6, Buzás 10/6, Reizer 7, Nagy Bo. 33/12 cs.: Zsihla 3/3, Cooper 11, Opre, Nagy S., Szeleczki 4, Halász 4, Szanyi.

Stefán hármasára Bobi felelt szintén hármassal. Stefán kettessel villant, Bobi ismét triplával. Ármin kosarával 4 ponttal léptünk meg, de hamar jött a válasz. A negyed közepén Tanoh és Tóth kosaraival 12-16-ra fordítottak a vendégek. Bence, Benji és Bobi voltak eredményesek (19-18). Pontot szereztek a “piros mezesek” is (19-20). Coop egalizált büntetővel, majd Alley-oop zsákolásával visszavettük a vezetést (22-20). A negyedet négypontos előnnyel zártuk (24-20).

A folytatásban a vendégek egalizáltak, de ekkor Bobi ismét pontokat szerzett. A rutinos Szele is jelezte egy találattal, hogy vigyázni kell vele. A 17. percben Benji triplájával 9 ponttal “lógtunk meg”. A negyed hajrájához közeledve fiatal tehetségünk, Zsombi is bevert egy hármast, s ezzel 15 pontosra növeltük a különbséget (50-35). A félidő 50-36 lett.

A fordulást követően Bence, Roli és Ármin vezérletével egy pillanat alatt megnőtt a differencia. A negyed közepén Áki talált be középtávolról az ellen gyűrűjébe, miközben egy zsugát is nyomott Rolinak (68-41). A 28. percben megint csak Áki volt eredményes, s a különbség 30 lett (75-45). A játékrészt 26 pontos előnnyel zártuk.

A negyedik negyed következett. A “piros-fehérek” jobban kezdték ezt a tíz percet. De szerencsére Coop, Ármin és Bobi is át tudták lendíteni a csapatot a kérdéses pillanatokban, így verve vissza a honvédos rohamokat. Az utolsó négy percben még próbálkozott a vendég együttes, de Ármin és Benji szépen irányt adott a csapatunknak, s végül 100-73-as diadalt sikerült aratnunk a párharc első mérkőzésén.