BKG-PRIMA Akadémia vs MAFC

132-84

(37-21, 36-24, 19-17, 40-22)

PRIMA: Armaghani 10, Nagy Be. 19/12, Buzás 5/3, Reizer 9, Nagy Bo. 28/15 cs.: Zsihla 3, Cooper 19, Opre 2, Nagy S. 23/9, Szeleczki 1, Halász 5/3, Szanyi 8/3.

Reizer Roli kettesével indult az elődöntő. Csapai válaszolt. Nálunk Bobi emelt be egy középtávolit. Ismét Csapai. Bobi hármasával megléptünk (10-6), de gyorsan jött a válasz Kovácstól egy kettessel. Reizer Roli hatalmas könyököst kapott Csapaitól, a padról beálló Szele süllyesztett el egy büntetőt. Ármin és Bence léptek előtérbe. Ármin közelről, míg Bence távolról talált a gyűrűbe. A másik oldalon Misek tartotta a csapatát. Bobi szerzett pontokat, majd Benji triplájával 11 pontosra növeltük az előnyt (26-15). Misek felelt hármassal, nálunk Bobi válaszolt (29-18). Simi szállt be remekül a játékba egy középtávolival. Acélos volt a védelem és olajozott a támadás. A negyed végén Bobi volt ismét eredményes a hárompontos vonalon túlról, melyre Bordács kettessel reagált. A negyedet 37-21-re nyertük.

Csapai kettessel indult a negyed. Áki villant közelről. Tóth hármasára Simi is beemelt egyet. Coop is bejelentkezett a pontszerzők közé. Simi pillanatai következtek. Sikeres közeli, középtávoli, hármas. Csak Csapai szólt közbe egy kettessel (51-31). Coop zsákolt hatalmasat és növelte az előnyt (55-33). A negyed végén Cooppal nem tudtak mit kezdeni a vendégek, s mellette Robi is csodálatosan vétette észre magát. Az utolsó két percben előbbi hat pontot, utóbbi négyet szerzett. A MAFC-osoknál Misek volt sikeres a “festékből”, Csapai a büntetőről, illetve Tóth a hármasról. A félidőt 73-45-ös vezetéssel zártuk!

A fordulást követően Ármin volt a főszereplő. Gyorsan szerzett négy pintot, melyre Pfandler és Kovács feleltek. A “gólcsendet” Reizer Roli törte meg büntetőkkel. Bence találatára ismét Kovács volt a “válaszadó”.  Reizer Roli meseszép zsákolása után  85-53-ra vezettünk. A negyed végül Ármin két sikeres büntetőjével és 30 pontos előnnyel zárult (92-62).

Az utolsó tíz perc következett. Simi tripla adta meg a kezdő lökést. Büntető párbaj következett. Coop 2x, Polgárdy 3x, Bobi 1x, Coop 2x volt eredményes. Benji vert be egymás után két trojkát (106-65). Simi remek átadását Coop zsákolta bele a gyűrűbe. Állva hagytuk a vendégeket. Benji újabb hárompontosára Polgárdy dobott kettest közelről. Egyik fiatal reménységünk, Zsombi is betalált egy gyorsindítást követően. Zsombi átadását Robi váltotta három pontra 50 pont lett a különbség (125-75). A mérkőzés Opre Roli labdaszerzésével és szép zsákolásával ért véget (132-84).

Külön öröm, hogy minden pályára lépő Kos pontot szerzett!