MAFC vs BKG-PRIMA Akadémia

81-70

(22-19, 15-15, 24-14, 20-22)

PRIMA: Armaghani 13, Nagy Be. 10/6, Buzás 8, Reizer 9, Nagy Bo. 8/6 cs.: Zsihla, Cooper 9, Opre, Nagy S. 8/6, Szeleczki, Halász, Szanyi 5/3

Puhán kezdték a mérkőzést a Kosok, s ez az eredményen is látszódott. A hazai gárda próbálta érvényesíteni akaratát, melyhez kezdetben csak aszisztáltak a mieink. A negyed derekán azonban Ármin büntetőivel átvettük a vezetést (10-11). Bordács közelijére Coop felelt zsákolással. Nem tartott sokáig az előny, a MAFC-osok hamar visszavették a vezetést. A negyedet végül 22-19-es eredménnyel zártuk.

A második etapban 23-nál újra egalizátunk, de megint csak rövid ideig. Bordács vezetésével elléptek a hazaiak. A padról ismét remekül beszálló Simi emelt be két hármast (31-29). A negyed végén újra Simi villant, s vettük át a vezetést (33-34). Ezután azonban Csapai és Tóth is betaláltak, s hárompontos hátránnyal tértünk a szünetre (37-34).

A folytatásban Csapai vezérletével megléptek a vendéglátók. A sajnos ezúttal gyenge estét kifogó Bobi emelt be egy hármast, amivel közelebb kúsztunk (41-37). Ezt követően robbantottak a hazaiak, s 14 pontra növelték a különbséget (53-39). A negyed végén Coop talált be, majd Benji szerzett zsinórban hét pontot csapatunknak. A negyedet végül Tóth hármasa zárta, s 13 pontos MAFC vezetés (61-48).

A záró tíz perc következett. Három perc alatt állva hagyták a Kosokat a hazaiak (72-48). Ekkor kaptak észbe a srácok, minek következtében Robi emelt be egy távolit. Több dologgal próbálkoztak a fiaink, de ezúttal kevesebb sikerrel. Az utolsó rohamot Benji kezdte meg egy hármassal (79-61). Ármin és Bence pontjainak köszönhetően egészen 81-70-re tudtunk zárkózni, de sajnos többre már nem maradt idő.

A párharc állása: 1-1. Folytatás vasárnap Szigetszentmiklóson 16:30-kor.