BKG-PRIMA Akadémia vs MAFC

106-78

(25-20, 18-17, 29-18, 34-23)

PRIMA: Armaghani 35/9, Nagy Be. 4, Buzás 12/3, Reizer 2, Nagy Bo. 32/9 cs.: Zsihla, Cooper 6, Opre, Nagy S. 4, Szeleczki 1, Halász 8, Szanyi 2

MAFC-os találattal indult a mérkőzés. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a felek. Lényegében váltva estek a kosarak, de 12-13 után a vendégek léptek meg, főleg a Csapai-Tóth párosra támaszkodva (12-18). Ármin büntetőivel, Bobi hármasával, majd Ármin két sikeres közelijével fordítottunk (21-18). A negyedet a remek estét kifogó Ármin találatával zártuk és ötpontos előnnyel (25-20).

A második felvonásban Coop közelijével és Bobi hármasával tíz pontra nőtt a differencia (30-20). Ekkor Bobira támaszkodtak a Kosok, zsinórban 12 pontot szerzett. A túl oldalon jobban megoszlottak a találatok, s tartották magukat a vendégek. Állandósult a tízpontos különbség. A játékrész végén Misek szerzett kettest, majd két büntetőt. A félidei pihenőre 43-37-es vezetéssel mentünk.

A fordulást követően Ármin és Benji kettesére Tóth és Csapai felelt triplával (47-43). Bobi emelt be egy újabb távolit. A negyed derekán Bence kosarával sikerült ismét meglógnunk (54-43). Bence pillanatai következtek, s 14 pontra növelte az előnyt (59-45). A Misek vezette első rohamot Ármin verte vissza büntetővel, s közelivel. Tóth süllyesztett el egy távolit, Bobi felelt rá öt ponttal (67-52). A negyed utolsó percében Ármin verte be egy triplát, Lakits felelt szintén hármassal. A negyed utolsó kosara megint csak Ármin nevéhez fűződik (72-55).

Az utolsó játékrész következett. Csapatunkat ekkor Bobi és Ármin húzták támadásban, míg az ellenfelet Misek, Bordács és Lakits. A 37. percben Ármin távoli bombájával átléptük a 20 pontos határt (89-67). Az utolsó három percben higgadtan játszottak a fiúk, s viszonylag sikeresen értékesítették a büntetőket. Robi labdaszerzését Áki váltotta két pontra, s ezzel átléptük a 100 pontot is. A végeredmény 106-78 lett, a párharc állása pedig 2-1.

Folytatás csütörtökön 17:00-kor a MAFC pályáján.