BKG-PRIMA Akadémia vs MAFC

77-64

(21-16, 25-11, 15-16, 16-21)

PRIMA: Armaghani 20/3, Nagy Be. 15/9, Buzás 10/3, Reizer 7, Nagy Bo. 20/6 cs.: Zsihla, Cooper 2, Opre 1, Nagy S., Szeleczki 2, Halász, Szanyi

Roli találatával indult az utolsó találkozó, majd Bobi is beemelt egy triplát (5-0). Tóth vezetésével előbb egalizáltak, majd átvették a vendégek a vezetést (7-10). Bobi középtávolról, Benji távolról volt eredményes. Kettejük vezetésével meglépett csapatunk, s a negyedet 21-16-os vezetéssel zártuk.

A második játékrészt Ármin kezdte remekül, pontjaival 9-cel úsztunk (25-16). Pfandler és Polgárdy tartották a MAFC-osokat. A negyed közepe előtt Benji és Bence vertek be egy-egy távoli bombát (33-21). Coop hatalmas zsákolása újabb lendületet adott a Kosoknak, majd Bence sikeres kettesével már 17-re nőtt az előny (42-25). A félidő végén Szele szerzett lepattanó után egy gyors kettest, majd a negyed Benji dudaszós kettesével ért véget (46-27).

A fordulást követően újra Reizer Roli törte meg a kisebb gólcsendet (48-21). A negyedben váltva estek a kosarak, s állandósulni látszott a 15 pont körüli különbség. A MAFC-nál Misek, Kovács és Polgárdy voltak eredményesek, míg nálunk Bence és Ármin. A vendégek Lakits büntetőivel 13-ra zárkóztak (54-41), de Ármin vezetésével, Opre Roli büntetőjével és Benji közelijével újra megnőtt a különbség (61-43).

Jöhetett a “széria” utolsó tíz perce. Tóth és Lakits vezette a rohamot (61-50). Bobi sikeres közelije állította meg őket (63-50). Lakits büntetőzött, majd Polgárdy szerzett kosarat és 9 pontra zárkóztak. Csapatunk kapitánya bedobta a büntetőket (65-54). A negyed hajrája következett és Ármin kegyetlenül bevágta a kulcs momentumnak tűnő trojkát (68-54). Büntető párbaj következett (71-56). A vendégek utolsó rohamát Tóth vezette egy hármassal, de Ármin újabb csodás játékkal 2+1-es akciót mutatott be (74-60). A mérkőzés és a párharc 77-64-es PRIMA győzelemmel és továbbjutással ért véget!

A döntőben a Nyíregyháza együttesével szállunk ringbe a bajnoki címért!