Hübner-Nyíregyháza BS vs BKG-PRIMA Akadémia

71-63

(19-20, 15-12, 18-17, 19-14)

PRIMA: Armaghani 11, Nagy Be. 10/6, Buzás 8, Reizer 0, Nagy Bo. 28/9 cs.: Zsihla, Cooper 2, Opre, Nagy S. 2, Szeleczki, Halász, Szanyi 2.

Benji találatával indult a meccs. Szobi és Tóth voltak eredményesek büntetőből, majd közelről. Bobi is büntetőzött (4-4). Váltva estek a kosarak, Tóth és Ubilla, nálunk pedig Ármin volt a pontfelelős. Tóth kosarával a hazaiak megléptek hárommal (14-11), de Coop és Simi jóvoltából átvettük a vezetést (14-15). Bobi közelijével hárommal mentünk, de Mokánszki felelt. Ubilla 2+1-es akciójára Benji felelt kettessel, s a negyedet egypontos vezetéssel zártuk.

A második negyed gólcsendjét Mokánszki törte meg. Megléptek a Cápák. A Kosokat ekkor Ármin próbálta tartani (28-22). Bobi szerzett öt pontot (28-27). Tóth 2+1-es akciójára Bobi emelt be egy hármast (31-30). Sajnos egyből jött a válasz Mohácsitól (34-30). A félidő két jó büntetőnek köszönhetően csak kétpontos hátránnyal zárult (34-32).

A fordulás után Tóth és Bazsó pontjaira Ármin és Bence feleltek. A negyed közepén Benji és Bobi hármasával átvettük a vezetést (38-42). Mohácsi és Bus is megvillantak, nálunk pedig Bence és Bobi tettek pontot a közösbe (42-46). Nyíregyi roham következett Tóth és Bazsó vezetésével (49-46). Benji emelt be egy távoli hármast, egalizáltunk (49-49). Azonban a negyed Bus dudaszós szerencsés hármasával zárult (52-49).

Jött a negyedik negyed. Bus villant, Bence büntetőzött. Ármin kettesével egy pontra zárkóztunk (56-55). Mokánszki emelt be egy hármast, de Bence és Bobi kosaraival kiegyenlítettünk (59-59). Bus dobott ziccert, majd Tóth két büntetőt. Nem jött a válasz. Szobi dobott sarokból hármast, s lényegében eldőlt a meccs (66-59). Végül 71-63-as vereséget szenvedtünk.

Folytatás szerdán 19:30-kor hazai pályán Szigetszentmiklóson! Cél az életben maradás, s a döntő ötödik mérkőzésének kivívása!