BKG-PRIMA Akadémia vs Hübner-Nyíregyháza BS

82-75

(24-16, 19-23, 21-13, 18-23)

PRIMA: Armaghani 15/3, Nagy Be. 5/3, Buzás 14/6, Reizer 7, Nagy Bo. 23/12 cs.: Zsihla, Cooper, Opre. Nagy S. 8, Szeleczki 1, Halász 2, Szanyi 7/3.

Jó védekezéssel és Bence négy pontjával indult a negyedik mérkőzés. Tóth büntetővel, Bazsó kettessel válaszolt. Reizer Roli villant támadásban. Ubilla felelt, de Ármin büntetővel tartotta az előnyt (8-5). Roli újabb közelijével megléptünk (10-5). Tóth közelijére Bobi emelt be egy hármast, majd Ármin is villant (15-7). Ubilla révén válaszoltak a vendégek. Benji közelijére Mokánszki is betalált. A negyed végefelé Bence emelt be egy triplát, Tóth egy kettest, majd Bobi is egy hármast (24-16). Nyolcpontos előnnyel lett vége az első negyednek.

A második etapban a gólcsendet Tóth törte meg, majd a Kosoknál Robi pillanatai következtek. Sikeres kettesére érkezett öt nyíregyi pont, de Robi is beemelt egy hárompontost, majd még egy kettest (31-23). A negyed derekán jött egy roham a Cápáktól. Kiss, Tóth és Ubilla vezetésével egalizáltak (33-33). Bobi dobott jókor hármast, melyre Tóth kettessel felelt. Majd Bobi ismét villant, de Bus is (38-37). Ármin két sikeres büntetőjére Tóth dobott kettest, de a negyed végét Benji meseszép triplája zárta, s négypontos Kos-vezetés (43-39).

A nagyszünet után Tóth kosarával folytatódott a ponthajsza. Bence vert be egy újabb hárompontost. Őt követte Ármin négy ponttal. Újra megléptünk (50-41). Szobi dobott kosarat. A kisebb gólcsendet Bobi törte meg egy középtávolival, melyre válaszképp Tóth értékesített két büntetőt (52-45). Bus szerzett 2+1-es kosarat (53-50). A batyisoknál Simi lépett elő vezérré, négy pontot szerzett, majd Áki is eredményes volt közelről, s őt követte Bobi. Remek roham volt (61-50). Mohácsi két büntetőt dobott be. A negyed Bobi dudaszós hármasával és 12 pontos vezetésse zárult (64-52).

A záró tíz perc következett. Ubilla büntetőire, Bence felet szintén azzal. Bobi mutatott be egy 2+1-es akciót. Szele is értékesített egy büntetőt, 16 ponttal vezettünk (70-54). Nyíregyi roham következett Tóth és Kiss vezetésével (70-61). Bence dobott be egy büntetőt, de folytatódott a vendég roham. Mokánszki négy pontjával hat pontra zárkóztak (71-65). Simi tett a helyére két büntetőt, de Ubilla hármassal felelt (73-68). Ármin dobott óriási hármast, de Ubilla ismét válaszolt (76-71). Ubilla volt eredményes büntetőből (76-73). Az utolsó perc következett. Ármin is elsüllyesztett két büntetőt (78-73). Az ellentámadásban Tóth dobott kettest (78-75). Csapatunk kapitánya dobott győzelmet érő kosarat (80-75). A nyíregyi utolsó próbálkozást Benji állította meg, s Roli zsákolt belőle egyet. Megnyertük a meccset 82-75-re, s ezzel kivívtuk az ötödik mérkőzést!

Külön köszönet a szurkolóknak, akik buzdításukkal segítették a csapatot a győzelem megszerzésében! Szombaton 18:00-kor lesz Nyíregyházán a mindent eldöntő utolsó találkozó, ahova tudomásunk szerint a szigetszentmiklósi polgármesteri hivatal szurkolói buszokat indít! Bízzunk benne, hogy sokan el tudtok jönni oda is és reméljük a nap végén együtt fogunk ünnepelni!