BKG PRIMA Akadémia vs PVSK-Cargate

119-62

(26-19, 26-11, 34-18, 33-14)

PRIMA: Zsihla 3/3, Allen 23/6, Buzás 25/3, Nagy Be. 12/9, Nagy Bo. 28/15 cs.: Bögöti, Szeleczki 4, Halász 12, Ikker, Reizer 10, Molnár 2.

Ellenállhatatlanul kezdték a Kosok a derbit. Bence vezetésével gyorsan meg is léptünk a vendégektől. Kosarával tízpontosra nőtt az előny (15-5). Egymaga nyolc egységet tett a közösbe. A negyed közepén Nick középtávolijával már 22-9-re vezettünk. Ekkor megrázták magukat a vendégek, s Popadic és Farkas révén öt pontra zárkóztak (22-17). Nick és Bobi kosaraival azonban ismét elléptünk. A megyedet végül hétpontos vezetéssel zártuk.

A második felvonás Bobi és Bence parádés játékával indult. Egy óriási (14-0) rohanást virttek véghez a Kosok. Goldring próbálta megtörni a lendületet, de ekkor Benji egy triplát hintett be a gyűrűbe (43-23). Csongi kettesével 22-re duzzadt az előny (48-26). A félidő utolsó perce Benji triplával és 22 pontos előnnyel ért véget!

A fordulást követően Bence villant előbb hármassal, majd kettessel, utána Nick bizonyult tarthatatlannak. Hét perc alatt egyedül szerzett 15 pontot, közte két hármassal és egy faultos zsákolással. Erre a teljesítményre nem volt válasz a vendégektől. A különbség fokozatosan nőtt. Benji hármasával 39 pontra nőtt a vezetésünk. Popadic és Áki mini csatája kezdődött. Popadic hármasára Áki dobott 2+1-es kosarat. Előbbi középtávolijára, Ákitól érkezett közelről a válasz. A negyed egy újabb Nick találattal zárult és 86-48-as vezetéssel.

Az utolsó tíz perc következett. Roli, Áki és Bobi vezetésével 15-0-s futást mutattak be a Kosok, s Bobi Büntetőjével átléptük a 100 pontot is. A negyed közepén Farkas volt eredményes, melyre Roli felelt. Futó kettesére, Szele is megmutatta pontszerzői képességét. Farkas hármasával közte kereken 50 lett (105-55). Egy rövid időre váltva estek a kosarak, majd jött egy újabb hazai roham. Bence két egymást követő támadásban is 2+1-es kosarat szerzett. A végeredményt Roli állította be egy középtávolival, 119-62.

Külön öröm, hogy a mérkőzésen két fiatal játékost is felavathattunk a felnőtt bajnokságban. Bögöti Marci egy lepattanóval, míg Ikker Viktor egy-egy lepattanóval és szerzett labdával köszönt be a “nagyoknak”.

Statisztikai csemege, hogy Bence 21 perc alatt 42-es VAL-t dolgozott össze (25/3 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda, 5 gólpassz). Valamint Bobi és Benji is csak egy-egy gólpasszal maradtak el a dupla-duplától (28/15 pont 9 asziszt & 12/9 pont, 9 asziszt).