BKG-PRIMA Akadémia vs Budapesti Honvéd SE

75-87

(26-20; 15-25; 25-19; 9-23)

PRIMA: Zsihla 12/6, Allen 8, Buzás 11/3, Nagy Be. 16/9, Nagy Bo. 16/12 cs.: Bögöti, Szeleczki, Halász 7, Reizer 5, Molnár.

Bobi hármasával indult a derbi, melyre Markovic válaszolt. Ezt követően Zsombi volt eredményes középtávolról, majd Bence suhintott egy hármast (10-4). Tanoh és Markovic találataival azonban hamar felzárkóztak a vendégek (11-9). Roli kettesére újabb Markovic kosarak jöttek, hárompontosával át is vették a vezetést (13-14). Benji villant közelről, melyre Mijovic tüzelt távolról, Áki révén egalizáltunk (17-17). Benji süllyesztett el egy hárompontost, de Kopácsi is bedobta (20-20). A negyed zárása a Kosoké volt, Roli büntetőt értékesített, míg Benji ismét távolról talált be. Az utolsó szó jogán pedig Zsombi dobott kosarat közvetlen a gyűrű alól (26-20).

A második etapban Tanoh, Kovács és Mijovics révén kiegyenlítettek a vendégek. Nálunk ekkor Ákos próbálta volna megtartani a különbséget egy kettessel (28-28). Takács talált be kintről, Tanoh közelről. Bobi villant a Kosoktól (30-33). Bence kettesével egy pontra zárkóztunk, de a “pirosaktól” Markovic újabb négy pontot szerzett, melyet Völgyi fejelt meg egy kettessel (32-39). Magasabb fokozatba kapcsoltak a mieink, Bence és Nick léptek elő vezérekké. Előbbi egy kettessel, utóbbi egy zsákolással és ziccerrel szólt hozzá a pontgyártáshoz (38-39). Ákos támadólepattanót követően 40 pontnál kiegyenlített (40-40). A negyedet végül Mijovic hármasa zárta (41-45).

A nagyszünet után Völgyi és Markovic ziccere között Nick is betalált közelről (43-49). Markovic húzta a vendégek szekerét, vezetésével nyolc pontra nőtt a hátrányunk (45-53). Zsombi szerzett egy meseszép kettest betörésből, de Völgyi 2+1-es akcióval válaszolt (47-56). Markovic találatával tízpontosra nőtt a differencia (49-59). A Kosok ismét begyújtották a rakétákat. Zsombi triplát dobott, Bobi követte, majd Nick büntetőzött (57-59). Kovács is bedobott egyet a vonalról. Tanoh szerzett volna faultos kosarat, de a büntetőt elhibázta (57-62). Zsombi ismét távolról tüzelt pontosan. Erre Markovic volt eredményes közelről. Benji dudaszós bámulatos hármasával mínusz egyre jöttünk fel (63-64). Jó védekezést követően megszereztük a labdát és az ellentámadásból Bobi hármasával átvettük a vezetést (66-64).

Az utolsó tíz perc következett. Bobi újra távolról csapott le (69-64). Sajnos egy pillanat alatt elolvadt az előny Völgyi és Tanoh révén (69-69). Benji dobott megint csak egy dudaszós kosarat, de ezúttal két pontért. Mijovic hármassal felelt. Bence kettesével nálunk volt az előny, de Kovács is hármast dobott (73-75). Az utolsó öt percben sajnálatos módon megragadtak a Kosok és nem tudtak pontot szerezni, míg a másik oldalon Mijovic, Tanoh és Markovic is eredményesek voltak (73-85). A mérkőzést végül Roli kosarával és 12 pontos vereséggel zártuk (75-87).