A nyitó fordulóban a BKG-Príma Akadémia szigetszentmiklósi U14-es lány csapatával az SZPA visszalépése miatt három csapatos tornára érkeztünk, ahol az első meccsen a Radobasket meggyőző fölénnyel verte a hazai Törekvés B csapatát. Mi a játéknapot a látottak alapján esélyesebbnek tűnő Rado ellen kezdtünk, ahonnan – szerencsénkre – távozott az első meccsen 41 pontot dobó játékosuk.

Az első és a második tíz percben sem volt rossz az adott ötösünknek a játéka, de az eredmény kicsit más képet mutatott, mindkét negyedben az ellenfelünk dobott több kosarat. A játék képe alapján a 14 pontos különbség ellenére úgy éreztük, lehet keresnivalónk. Így is lett, a harmadik játékrész végére már csak 8 pont volt a hátrány, és látszott, hogy az ellenfelünk fárad – míg mi egyre pontosabbak, magabiztosabbak lettünk. A kiváló utolsó játékrész során pedig fordítottunk, és magabiztosan növelve előnyünket 8 ponttal nyertünk. Bár a lányok tapasztalata, képzettsége, játékosmúltja eléggé eltérő, tudtak csapatként működni, és a teljes meccsen odatették magukat, mindenkinek volt hasznos megmozdulása. A hozzáállást, csapatszellemet, küzdeni tudást csak dicsérni lehet.

A második meccsen a kicsit magát kipihenő és összeszedő hazai csapattal találkoztunk. Az első mérkőzés élménye után nehéz volt felpörögni – 40 perc alatt sem sikerült igazán. Az első negyed 10 pontos előnyét tudtuk végig megtartani, fáradtabb, pontatlanabb játékkal. A Törekvés egész pályás letámadása megzavart minket, ha viszont sikerült áthozni a labdát, sok könnyű kosarat szereztünk. Érezni lehetett a lányokon az akaratot támadásban és a védő-térfélen is, és a rosszabb játék ellenére a küzdésre nem lehetett panasz. Jól látszott a sok hiányosságunk lábmunkában, labdavezetésben, helyezkedésben. Fontos lesz jobban szednünk a védő lepattanókat, ügyesebben indítani a gyors játékosainkat, látni a pályán és gyorsabban passzolni, nem utolsó sorban pedig bedobni a büntetőket (11/34 lett ez a mutatónk).Remélem hogy a két szép győzelem további motivációt ad az edzéseken is, és hasonló harcossággal folytatjuk a következő mérkőzéseken. Gratulálok mindenkinek! 😃 – Szatmári Ákos

Eredmények:

RADOBASKET – BKG PRIMA AKADÉMIA 57-65 (21-13,20-14,12-18,4-20)Vadász Natasa 16, Bán Boglárka 15, Kovac Fanni 13, Kvál Klaudia 10, Bodor Vivien 6, Majzik Dóra 3, Szalai Viktória 2, Kriston Olívia, Meichl Mia Orsolya, Sütő Eszter DorkaTÖRÖK F.-

TÖREKVÉS SE/B – BKG PRIMA AKADÉMIA 40-52 (6-16,12-8,13-12,9-16)Bán Boglárka 14, Vadász Natasa 10, Bodor Vivien 8, Kovac Fanni 8, Meichl Mia Orsolya 6, Majzik Dóra 4, Kvál Klaudia 2, Kriston Olívia, Sütő Eszter Dorka, Szalai Viktória