A BKG-PRIMA Akadémia szigetszentmiklósi U16-os lány csapat első meccsére egészen novemberig kellett várni, így már tétmeccsre éhesen vártuk ellenfelünket, a számunkra ismeretlen kiskunfélegyházi kadet lánycsapatot.

A mérkőzés előtt elsősorban stabil játékot terveztünk elöl és hátul is, gyors indításokkal és magabiztos lepattanózással. A csapat végül betegség és egyéb okokból hét fővel tudott kiállni, de ez szerencsére sem a meccs elején, sem a végén ez nem jelentett problémát – sőt, mindenki örült a sok játéklehetőségnek. A mérkőzést nem kezdtük megilletődötten, a vendég csapat hibázott többet (különösen a büntetődobással álltak hadilábon), bár az első negyedben főleg a pontatlan támadás-befejezés miatt csak 4 pontos előnyt szereztünk. A félegyháziak 1-3-1-es zónája ellen meg kellett találnunk a megfelelő szerkezetet. Ez a második negyedben jobban sikerült, bejöttek az indítások is, és a dobás-pontosság is sokat javult. Öröm volt látni az önzetlen játékot, és az összhangot a csapaton belül – ez pedig az eredményen is megmutatkozott, a 24-10 arányban megnyert tíz perc után magabiztosan mehettünk szünetre. A harmadik negyed során volt némi hullámvölgy: elsősorban a védekezés ’puhult’ egy kicsit, és a támadásokban sem volt meg a kellő hatékonyság. A kevés eladott labdánk is erre az időszakra esett, míg a kizárás és a lepattanó-szerzés az egész meccsen nem volt az igazi. Ezzel együtt a vendégek 8 pontnál közelebb nem tudtak kerülni, nem volt benne a meccsben a fordítás.

A negyedik negyed igazi örömjátékot hozott részünkről, lendületes és pontos támadójátékkal, jó helyzetkiválasztással, gyors lerohanásokkal, sok passzal. Arra is tudtunk figyelni, hogy minden játékos szerezzen pontokat. A magabiztos győzelmünk mellett az ellenfelünknek is jár a gratuláció, sportszerűen, ügyesen játszottak. Összességében elöl és hátul is hajtott, küzdött a csapat, a taktikai utasításokat betartotta. Sok esetben szépen és eredményesen játszottunk, önzetlenek voltunk, csapatként működtünk – köszönöm a meccset, gratulálok mindenkinek, csak így tovább! ☺

Eredmény:BKG PRIMA AKADÉMIA – FÉLEGYHÁZI TSI 73-50 (14-10,24-10,13-16,22-14) Gyurász Adrienn 15, Lőrinczi Rozina Edit14, Molnár Dorottya 14, Gyurász Fruzsina 12, Kuczik Luca 8, Kiss Lili Emese 6, Kovac Vivien 4