Óbudai Kaszások vs BKG-PRIMA Akadémia

65-101

(13-26, 30-30, 9-22, 13-23)

PRIMA: Zsihla 3/3, Allen 18, Buzás 5/3, Nagy Be. 10, Nagy Bo. 46/33 cs.: Lakatos 3, Bögöti, Szeleczki 2, Halász 8, Reizer 6, Molnár.

Bobi triplával indult a meccs, melyre Ruják felelt kettessel. Bobi újabb hármast dobott. Erre Kalassai dobott kettest. A negyed közepén Benji volt eredményes közelről, de Horváth révén érkezett a Kaszásoktól is egy közeli. Benji és Bobi villogtak, Benji kettesével már 6-14-re vezettünk. A remek estét kifogó Bobi két újabb hármast süllyesztett el (8-20). Légiósunk Nick is bemutatkozott a meccsen, Zsombi passzát értékesítette. Bencsik dobott hármast, melyre ismét Nick dobott kosarat közelről. A negyedet 13 pontos előnnyel zártuk (13-26).

A második negyedet Bobi vezérletével kezdtük, hat pontot szerzett (13-32). Horváth mutatott be 2+1-es akciót. Perunicic és Horváth tartották csapatukat, de ekkor Peti villant Nick passzából (20-34). Bobi újabb triplát vert. Horváth kettessel reagált. Nick eredményes büntetőire Ruják dobott egy kettest, de Nick erre is válaszolt (24-41). A negyed közepén hazai roham következett. Nálunk ekkor Nick vált vezérré és tartotta a megnyugtató különbséget (32-45). A negyed vége felé Bobi megint bedobott két hármast, s Benji büntetőivel újra 20-al mentünk (33-53). A félidő utolsó perce azonban rosszul sikerült. Bobi hármasára Kalassai dobott kettőt, s Boinitzer is egy dudaszós triplát emelt be. A nagyszünetben 43-56-ra vezettünk.

A fordulást követően Nick dobott zsinórban négy pontot. Horváth kettesére Bence dobott két büntetőt, majd Peti egyet (45-63). Boinitzer villant a hazai oldalon. A kisebb gólcsendet Bobi törte meg három jó büntetővel (47-66). Roli találatával ismét húsz ponttal vezettünk. Bencsik büntetőzött, Bobi hármast dobott, majd Roli zsákolt egy hatalmasat (49-73). A negyed végén Bobi megint bevert egy távolit, Benji pedig büntetőből talált be. Perunicic is elsüllyesztett egy hárompontost (52-78).

Az utolsó tíz perc következett. Áki támadólepattanóját Zsombi váltotta három pontra. Áki szerzett átmeneti kosarat, 30-al vezettünk (52-83). Roli, Áki és Szele is eredményesek voltak a trapézon belülről. Vígh tudott büntetővel “közbe szólni” (54-89). Áki ismét lecsapott, de ezúttal Czura távolról válaszolt. Áki parádézott a negyedben, Zsombi passzát értékesítette. A hazaiaknál Boinitzer, Vígh és Czura szereztek pontokat (63-94). Nick dobott középtávolit, Czura büntetőket. Bence süllyesztett el egy távoli bombát (65-99). Bobi kettesével átléptük a 100 pontot, s a végeredmény is megszületett, 65-101.