Az U12-es fiúkkal nagyon vártuk ezt a napot, hogy az “A” csoportban megmérethessük magunkat, és titkon abban bíztunk, hogy győzhetünk akár mindkét ellenfelünkkel szemben is. A csapat nem volt teljes, betegség miatt hiányzott egy meghatározó játékosunk (Nagy Ágoston), de ennek ellenére is bizakodóak voltunk. Elsőként a Vasassal mérkőztünk. Bár az 1. negyed közepéig jól tartottuk magunkat, sajnos azután elég gyorsan 10 pont fölé nőtt a hátrányunk velük szemben. Ez az előny aztán a 2. negyedben és a játék további részében tovább nőtt, így a végére sajnos nagy különbségű vereséget szenvedtünk. (31-102) A mérkőzést visszanézve az okok egyértelműen a felelőtlen passzoknak, és dobásoknak, -amiből az ellenfél könnyen visszaindított-,  valamint a védekezésben való hibáknak (helyezkedés, visszarendeződés), és gyenge lepattanózásnak volt köszönhető. A ponterős játékosainkat az ellenfél fegyelmezett védekezéssel ki tudta kapcsolni, és az igen hatékony dobóteljesítményükkel szemben mi nem tudtuk tartani pontban a lépést.A második meccset kissé fáradtan, de az előző vereségen túllépve kezdtük a Pilis Basket csapata ellen. Az első negyed 6. percéig vezettünk is, és minimális hátránnyal zártuk ezt a játékrészt a jóval magyasabb szerkezetű ellenféllel szemben. A második negyedet viszont sajnos ismét nagy különbséggel vesztettük el, és innen már jócskán csökkentek az esélyeink a győzelemre. Olyannyira, hogy a 3. és 4. negyedre már csak a tisztes helytállást állíthattuk magunk elé célként. A végeredmény sajnos itt is elég nagy arányú vereség lett (38-83), de mégsem akkora, mint az első meccsen.   A kettős vereség ellenére elégedetlennek mégsem kell lennünk, mert a srácok minden tőlük telhetőt megtettek, küzdöttek, hajtottak becsülettel mindkét mérkőzésen, és ez mindennél fontosabb. Sokat tanultunk ezen a tornán, és az,  eljutottunk az “A” csoportba, már arra is büszkék lehetünk. Többen a csapatból csak nemrég óta kosaraznak, így ez az eredmény nem meglepő, más kérdés, hogy kicsit csalódottak vagyunk, hogy megszakadt ez a szép sorozat. Sokat kell még tanulnunk, de alázatos munkával, szorgalommal előbb utóbb utolérhetjük majd ezeket a csapatokat is. Szóval fel a fejjel! Hajrá Batyi!

A mérkőzések itt visszanézhetők:

Az U12-es lányok fordulóját is nagy várakozás előzte meg, hiszen nekik ez volt az első alkalom, hogy így, együtt, csak lányokból álló csapatban szerepelhessenek. Az izgalom részükről teljesen érthető, mivel többségük még mérkőzésen sem szerepelt ezidáig. A csapat 9 korosztályos, és 2 fiatalabb, U11-es játékosból tevődött össze. A bajnokságot az F csoportban kezdtük a Gödöllő, és a Cegléd csapata ellen. A célunk az volt, hogy amit idáig tanultunk az edzéseken néhány hónap leforgása alatt, próbáljuk a játékban is alkalmazni, és az eredménytől függetlenül küzdjünk egymásért. Örüljünk a kis sikereknek is és csapatként buzdítsuk egymást, tartsunk ki a legvégsőkig.    A megilletődöttség a lányokon alaposan látszódott mindkét mérkőzésen. Olyan alapvető hibákat vétettünk, amit egy megszokott edzés körülményei között már nem, vagy csak sokkal kevesebbszer ejtünk. Helyezkedési hibák, eladott labdák, kihagyott ziccerek sora, lépéshibák, stb. stb. Ennek ellenére a Gödöllő elleni mérkőzést, -ugyan nagy izgalmak árán -, de sikerült 1 ponttal megnyernünk (46-45), ami óriási dolog, hiszen ezzel a lányok megszerezték első győzelmüket a bajnokságban. Jó volt látni, hogy a kezdők közül többen is bátran küzdöttek, és pontban is hozzá tudtak tenni a győzelemhez.    A második, -Cegléd elleni- mérkőzés már nehezebb volt. Látszott, hogy ők már többet foglalkoztak a labdával korábban, és magasságban sem voltunk fölényben, mint az első mérkőzésen. Tőlük sajnos kikaptunk 71-34 arányban, de nem kell szégyenkeznünk miatta. Biztos vagyok benne, hogy az alázatos munka, -ahogy ezek a lányok dolgoznak az edzéseken-, az egyre nagyobb rutinnal párosulva meg fogja hozni a gyümölcsét hamarosan. Szép volt lányok! Hajrá Batyi!