BKG-PRIMA Akadémia vs Veszprém Kosárlabda Kft.

96-68

(24-16, 23-17, 20-24, 29-11)

PRIMA: Zsihla 5, Allen 14, Buzás 15, Nagy Be. 28/12, Nagy Bo. 21/9 cs.: Lakatos 7/3, Szeleczki 2, Halász 2, Reizer 2, Molnár.

Nebojsa 2+1-es kosarával indult a rangadó, melyre Zsombi felelt közelivel. Zsombi passzát Nick váltotta két pontra, majd Zsombi újra villant egy 2+1-es akcióval. Bence kosarával megléptünk 9-3-ra, de Tóth révén jött a zárkózás (9-7). Nebojsa hármasára Bobi is elsüllyesztett egyet. Tóth büntetőire légiósunk, Nick, felelt. A negyed közepén megint rohamba kezdtek a Kosok Benji és Bence egy-egy kettesével elléptünk hat pontra (18-12). Tóth és Nick mini csatája következett, 4-4 pontot tettek a közösbe. Az első negyed Benji szerzett labdájával és gyors kettesével ért véget (24-16).

A második játékrészben Szele szállt be remekül, s kettesével tízzel vezettünk (26-16). Nick és Peti tovább növelték a különbséget (30-16). Madár szerzett közelit támadólepattanó után. Benji pillanatai következtek. Előbb kettest, majd hármast dobott a veszprémi gyűrűbe (35-18). Horváth szintén hármast emelt be, majd Glatz is (35-24). Ekkor Bobi és Nick voltak eredményesek középtávolról (39-24). Nebojsa kettesét Benji nem hagyta szó nélkül, s két kosarat is szerzett (43-26). Nebojsa ismét villant, majd Roli is. A félidő vége előtt Dancsecs volt eredményes közelről, majd Glatz távolról (45-33). Az utolsó szó jogán azonban Áki szerzett egy kettest. Tizennégy ponttal vezettünk húsz perc után (47-33).

A fordulást követően Tóth vette hátára a csapatát kétszer is betalált, közben egy Bence kosár. Ekkor váltva estek a kosarak, Benji kettes, Glatz kettes, Bobi középtávoli, Szabó 2+1 (53-42). Benji közelije után Tóth szintén eredményes volt, majd Szabó dobott egy hárompontost, nyolc pontra zárkóztak a vendégek (55-47). Bobi és Bence is bedobták a büntetőket, amire Tóth dobott közelit. Bence ezúttal egy büntetőt tett a helyére, melyre Horváth újabb hármast dobott (61-52). Benji átadását Peti váltotta pontokra közelről (63-52). Glatz dobott be egy büntetőt, Bobi viszont kettőt. Benji ismét labdát lopott s gyorsan kettest szerzett. A negyed utolsó percében Tóth előbb két büntetőt, majd közelit értékesített. Az igen “gólgazdag” negyed végén tízpontos vezetéssel mentünk a kisszünetre (67-57).

Az utolsó tíz perc jött. Nick középtávolról, Szabó távolról talált be. Benji is beemelt egy távolit. Glatz pedig támadólepattanó után szerzett kosarat (72-62). Bence ellen követtek el személyi hibát, aki mindhárom büntetőjét be is dobta (75-62). Horváth is büntetőzött. Benji vert be egy távoli bombát, míg Bobi középtávolról talált be. A remek estét kifogó Benji újra lecsapott távolról (83-64). A veszprémi gólcsendet Tóth törte meg két ponttal (83-66). Bobi tovább nyújtotta az előnyt egy kettessel, majd hármassal (88-66). Bence közelijére Glatz szintén közelit dobott. Az utolsó perc következett, ahol Peti és Bobi is elsüllyesztettek egy-egy hárompontost, s ezzel beállították a végeredményt, 96-68.