BKG-PRIMA Akadémia vs TF-BP

73-88

(21-21, 17-21, 22-29, 13-17)

PRIMA: Zsihla 2, Allen 19, Buzás 12, Nagy Be. 15/9, Nagy Bo. 17/9 cs.: Lakatos 2, Bögöti, Szeleczki 4, Halász, Ikker, Reizer 2, Molnár.

Tichov találatával indult a meccs, melyre Bence felelt. Tóth kettesére Bobi emelt be egy hármast, de Oroszi révén jött a válasz. Bence dobott 2+1-es kosarat, Nagy közelit (10-9). Tichov hármasára Nick dobott kosarat közelről, de Oroszi ismét villant. Bence ismét eredményes volt a vonalról, Nagy dobott középtávolit, Tóth pedig közelit. Bobi hármast hintett, Benji büntetőivel pedig vezettünk (19-18). Nagy dobott hármast, de Benji középtávolijával egyenlő lett az első tíz perc (21-21).

A második etap Szele rohammal indult. Zsinórban négy pontot szerzett. Gémes süllyesztett el egy hármast. Bence ismét sikerrel büntetőzött. Bálint előbb közelivel, majd büntetővel vétette észre magát (28-28). Peti kosarára Bartos reagált. Bobi kettesére Szántó felelt. Roli is villant egyet lepattanó után, melyre ismét Szántó dobott közelit. Bartos volt hatékony közelről, Bobi pedig büntetőből. Oroszi két akciója után megléptek a vendégek (36-40). Az utolsó percben Szántó dobott kosarat, de Nick tudott felelni rá. Végül négypontos hátránnyal zártuk a félidőt (38-42).

A fordulást követően megléptek a Tehetséges Fiatalok. Szántó vezette a rohamot (38-47). Bobi dobott hármast, de Szántó megint villant. Erre Benji is beemelt egyet (44-49). Tóth büntetője után Nick dobott kosarat közelről, Nagy távolról, Nick ismét közelről (48-53). Tichov és Oroszi dobtak egy-egy hármast, de ekkor Benji is beemelt egy távolit (51-59). Kicsit fellazult a Kosok védelme a negyedben. Tichov és Tóth szereztek pontokat, míg nálunk ekkor csak Nick tudott egy kettest szerezni (53-63). A kisebb gólcsendet Oroszi, Tichov és Tóth törték meg, a Kosok oldalán Nick büntetőzött (55-69). Bence villant közelről, Szántó büntetőzött. A negyedet Benji dudaszós hármasával és tizenegypontos hátránnyal zártuk (60-71).

Az utolsó tíz perc következett. Zsombi szerzett labdát és gyors kosarat. Benji is labdát csent, s Nick is közelit dobott (64-71). Oroszi közelijére Bobi dobott középtávolit (66-73). A Kosok azonban ekkor rövidzárlatosak lettek (ami túl hosszú lett). A vendég rohamot Nick próbálta megzavarni egy büntetővel, de ez nem volt elég. A Kosok nagyon hosszú gólcsendjét Bobi törte meg egy közelivel, azonban ekkorra már elfogyott az idő, de a különbség megnőtt (71-86). A mérkőzés Nick középtávolijával ért véget (73-88).