BKG-PRIMA Akadémia vs NKA Pécs

84-94

(15-15, 22-24, 27-19, 20-26)

PRIMA: Allen 14, Lakatos 3, Buzás 3, Nagy Be. 13/6, Nagy Bo. 40/24 cs.: Bögöti, Szeleczki, Halász 3, Reizer 8, Molnár.

Nagyon rosszul kezdtek fiaink (0-5). Bobi középtávolról indította el a Kosokat. Rátvay kettesével azonban már tízpontos is volt a hátrány (2-12). Bobi dobott be egy hármast. A vendégek folytatták a rohamot, Bobi újabb hármast emelt be (8-16). Benke is elsüllyesztett egyet (8-21). Szerencsére ekkor Benji is megjött a meccsre, s ő is dobott egy távolit. Djordjevic büntetőire Bobi felelt még egy triplával (14-23). A negyed Áki büntetőjével és tízpontos hátránnyal zárult (15-25).

Bíró hármasával indult a második felvonás. Bobi felelt középtávolival, majd Benji 2+1-es akciót mutatott be. Kollár közelit dobott (20-30). Bobi büntetőt dobott, Áki közelit (24-30). A másik oldalon Herger és Djordjevic egy-egy kettest szereztek. Peti volt eredményes a gyűrű alól, Benke pedig távolról (26-37). Roli közelijére Váits és Benke dobtak büntetőket, nálunk pedig Bence (29-40). Roli újabb kettest dobott, de Scherer hármassal válaszolt. Bobi középtávoliról villant, Scherer ismét a hárompontoson túlról (33-46). Roli dobott be két büntetőt, valamint egy közelit, de a végszó Djordjevicé volt a hármasról (37-49).

A fordulás után Nick vette át a stafétabotot. Gyorsan szerzett négy pontot, de Djordjevic és Lados is villantak. Bence szerzett kosarat, melyre Meszlényi válaszolt. Bobi villant, Kocsis felelt. Nick kettesével tíz pontra zárkóztunk (47-57). Nick ismét lecsapott, s előbb büntetőből, majd betörésből szerzett kosarat (51-57). Benke a gyűrű közeléből dobott kosarat, majd Bíró 2+1-es akciót mutatott be (51-62). Bobi dobott be négy büntetőt, Benke pedig egy ziccert. Bobi távolról is betalált. Majd Benji szerzett labdát és kosarat (60-64). Peti büntetőjével három pontra jöttünk fel (61-64). Bíró “büntetett”, majd Kollár szerzett kétpontost. A negyed azonban Benji triplájával ért véget (64-68).

Az utolsó tíz perc következett. Bobi talált be középtávolról, két pontra zárkóztunk, de hamar jött a válasz. Djordjevic közeli, Scherer két távoli, Kollár közeli, majd ismét Djordjevic (66-80). Kezdődhetett elölről a roham. Bobi hármast dobott, majd egy újabbat (72-80). Scherer is bevert egyet (72-83). Benji közelijére, Lados is közelit dobott. Bobi ismét hármast süllyesztett el, de Scherernek megint csak volt válasza, erre azonban Bobinak is volt még egy a tarsolyában (80-88). Kocsis villant közelről, Nick szintén (82-90). Nick újra betalált, de sajnos ez volt a Kosok utolsó kosara. Az idő elfogyott, s 84-94-es vereség lett a mérkőzés vége.