BKG-PRIMA Akadémia vs Jászberényi KSE

107-85

(28-16, 26-20, 30-21, 23-28)

PRIMA: Allen 8/3, Lakatos 4, Nagy Be. 16/12, Reizer 18, Nagy Bo. 31/21 cs.: Petrovics, Buzás 6, Ben-Kane 2, Szeleczki 8, Halász 10/3, Ormai 4, Molnár

Roli 2+1-es akciójával indult a találkozó, melyre Fekete felelt hármassal. Peti és Lewis váltottak kosarat. Bobi is jelezte egy hármassal, hogy itt van. Nick büntetői után Roli ismét villant. Nick kettesével megléptünk (14-5). Lewis dobott hármast, Bobi büntetőket. Lewis újabb triplát süllyesztett el, melyre Roli reagált közelivel, Bobi távolival (21-11). Rosic hármasára Benji is trojkát vert. Bobi és Rosic váltottak kétpontost. A negyed Szele ziccerével, s 12 pontos vezetéssel zárult (28-16).

Benji és Bobi bombáztak be egy-egy hármast, melyre Homoki is dobott egyet (34-19). Dukic szerzett zsinórban két távolit. Ekkor Bence villant a gyűrű alatt. Őt követte Bobi két hárompontossal (42-25). Dukic újabb hármast dobott, Áki kétpontost (44-28). Benji középtávolról volt eredményes, Dukic közelről. Bobi betörésből szerzett kosarat. Kucsora kettesére Nick dobott büntetőt. Homoki közelijére Áki szintén közelről szerzett pontokat (51-34). A félidő Áki találatával és 18 pontos előnnyel zárult (54-36).

Peti kettesével indult a második félidő. A vendégeknél Rosic dobott hármast. Roli negyede következett. Zsinórban öt pontot szerzett, közte egy 2+1-es akcióval. Rosic szerzett kettest (61-41). Nick és Nagy dobtak egy-egy hármast. Roli újabb ziccert dobott (66-44). Meleg kosarára megint csak Roli dobott közelit, majd hatalmasat zsákolt. Meleg felelt kettessel (70-48). Meleg és Kucsora tartották csapatukat. Bobi villant közelről. Lewis hármast dobott, Bobi ismét közelit. Őt követte testvére egy sikeres hármassal (77-55). Szele szerzett kosarat Boti leosztásából. Homoki zsákolására Áki süllyesztett el egy hármast (82-57). A negyed Szele közelijével ért véget (84-57).

Az utolsó tíz perc következett. Várbíró büntetőjét Bence közelije követte. Homoki és Szele dobtak egy-egy ziccert. Homoki hárompontost is dobott, majd Rosic is. Boti volt eredményes közelről (90-66). Benji dobott távoli kosarat, Boti közelit. Válaszképp Homoki és Rosic is dobott egy hármast (95-72). Benji közelijére Homoki felelt zsákolással, majd két ziccerrel (97-78). Bence és Rosic váltottak közeli kosarat. Bobi hármasával átléptük a 100 pontot (102-80). Kovács szerzett kettest, Nagy egy hármast. David dobott faultos kosarat (104-85). A negyed, s a mérkőzés Bobi sikeres hármasával ért véget (107-85).

Highlights

Ezzel a győzelemmel fiaink 16-8-as győzelem-vereség mutatóval fejezték be az alapszakaszt. A Kosok a Vasas ellen kezdik a rájátszás küzdelmeit hazai pályán.