BKG-PRIMA Akadémia vs Vasas Akadémia

72-69

(20-20, 19-14, 19-17, 14-18)

PRIMA: Allen 19, Lakatos 3/3, Buzás 11/3, Nagy Be. 13/9, Nagy Bo. 16/3 cs.: Petrovics, Szanyi, Szeleczki 6, Halász 2, Ormai 2, Reizer, Molnár.

A meccs Benji találatával indult, majd Bence dobott büntetőt. A Vasast Bagó indította el a pontszerzésben. Bence újabb büntetői után Benji süllyesztett el egy hármast. Ezt követően Nick szerzett zsinórban négy pontot. Bence kettesével 15-2-re vezettünk. Az álomszerű kezdésre Moravcsik felelt egy hármassal (15-5). Bobi értékesítette a technikai után járó büntetőt. Radics és Andrássy szereztek labdát, s kosarat (16-9). Bobi középtávolit dobott, Radics közelit. Radics újabb kettese után, Dormán dobott be egy távolit. Radics büntetőkkel egalizált (18-18). Barócsi szintén büntetőzött, de a negyed utolsó kosara Benji nevéhez fűződik (20-20).

A második etap Sólyom hármasával, Szele kettesével indult (22-23). Áki dobta be a két büntetőjét, Sólyom ismét kosarat szerzett. Nick villant kétszer egymás után, melyre Andrássy is közelit dobott (28-27). Bence értékesítette büntetőit, Andrássy kettessel válaszolt. Nick büntetői után Bence vágott be egy hármast, s léptünk el picit (35-29). Radics és Szele váltottak kosarat, ezt követően Andrássy Szelével váltott ismét találatot közelről (39-33). A félidő Barócsi büntetőjével ért véget (39-34).

A fordulás után Radics büntetőzött, Nick ziccerezett. Radics és Moravcsik révén 41-nél utolértek minket. Boros és Andrássy büntetőivel átvették a vezetést (41-45). Peti süllyesztett el egy nagyon fontos hármast a Vasas gyűrűjében (44-45). Andrássy ziccerére Bobi felelt középtávolival. Boros közelije után Nick mutatott be 2+1-es akciót, egalizáltunk (49-49). Boti kettesével ismét vezettünk, de Medve büntetőkkel egyenlített. Benji bombázott pontosan a hárompontos vonal mögül (54-51). Nick zsákolt egy bődületesen nagyot. A negyed Bobi dudaszós kosarával és hétpontos előnnyel zárult (58-51).

Az utolsó játékrész Bagó közelijével kezdődött, de Benji egy hármassal felelt (61-53). Sólyom távolijára Bobi középtávolival reagált, majd Nick egy közelivel. Bobi nagyon távoli hármasával 12 ponttal léptünk meg (68-56). Sajnos ez az előny egy pillanat alatt elfogyott, Farkas dobott két hármast, majd egy közelit (68-64). Bobi értékesített két büntetőt, Farkas ismét triplát dobott (70-67). A rövid gólcsend után Radics szerzett labdát és kosarat. Bobi állhatott a vonalhoz, s nem remegett meg a két büntetőnél (72-69). A Vasasnak ugyan még volt labdája, de remek védekezéssel sikerült megakadályozni a kosarat.

A párharc állása ezzel 2-1! Folytatás csütörtökön a Sport11-ben, 17:00-kor.