BKG-PRIMA Akadémia vs TF-BP

83 -75

(26-20, 17-23, 18-18, 22-14)

PRIMA: Allen 9, Lakatos 11, Buzás, Nagy Be. 16/12, Nagy Bo. 27/18 cs.: Petrovics, Szeleczki 7, Halász, Ormai 10, Reizer 3, Molnár.

Bobi középtávolijával indult meg a pontvadászat. Oroszi hármasával rajtoltak a vendégek, de Benji révén érkezett is a válasz. Tichov középtávolról egalizált (5-5). Oroszi, Tichov és Tóth révén megléptek a Tehetséges Fiatalok (5-12). A Nagy-tesók azonban rákontráztak a hátrányra. Benji kettessel, Bobi 2+1-el jelentkezett (10-12). Tóth közelről volt eredményes, míg Benji egy hárompontost süllyesztett el (13-14). Szele középtávolijával ismét vezettünk. Bobi hármasával pedig sikerült növelni a pillanatnyi előnyt (18-14). Tichov közelit szerzett, Bobi pedig újabb hármast (21-16). Boti átadását váltotta két pontra Szele a gyűrű alól, melyre Tichov reagált gyorsan, de lendületünk nem tört meg, Bobi megint csak egy hármast vágott be (26-18). A negyed azonban Peringer zsákolásával ért véget (26-20).

A második játékrész Roli és Szele egy-egy büntetőjével kezdődött. Roli ziccerével tíz pontra növeltük az előnyt (30-20). Szűcs és Peringer kezdeményeztek rohamot, melyet Benji tört meg egy hármassal (33-25). Boti és Szántó váltottak közelről találatot. Bobi hárompontosára Tóth felelt ziccerrel (38-29). Nick büntetője után azonban megfagyott egy picit a Kosok kosárgyártása. Szántó, Gémes, Oroszi és Tóth is kosarat dobtak, s felzárkóztak két pontra (39-37). Nagy, majd Tichov is büntetőt dobtak, s átvették a vezetést (39-41). Nick egalizált egy kis időre, majd Tichov büntetőzött hatékonyan. A félidő utolsó kosara Nick nevéhez fűződik, mellyel döntetlen lett a mérkőzés 20 perc után (41-41).

A második félidő Boti ziccerével kezdődött. Oroszi és Szántó feleltek rá, de Boti ismét lecsapott (47-47). Nick középtávolit dobott, Tichov egy büntetőt. Boti kosarával hárommal “úsztunk” (51-48). Nagy és Boti váltottak közeli “tust” (53-50). Rövid gólcsend után Szántó talált a Kosok gyűrűjébe, melyre Nick felelt. Oroszi is közelről volt eredményes, Bobi pedig a büntetővonalról, háromszor is (58-54). Bobi ismét a vonalról dobott, melyre ezúttal Nagy felelt egy távoli bombával. Peringer egalizált a trapézon belülről (59-59). Benji osztott ki egy gólpasszt Szelének, de a negyed végén Peringer pontos volt a büntetővonalról (61-61).

Az utolsó felvonás Benji triplájával kezdődött (64-61). Nagy szerzett egy kettest, majd egy 2+1-es akciót is bemutatott (64-66). Peti pillanatai következtek. Ziccert dobott, majd két büntetőt (68-66). Tichov dobott egy büntetőt, majd egy középtávolit (68-69). Benji süllyesztett el szintén egy középtávolit a vendégek gyűrűjében (70-69). Peti 2+1-es kosarat szerzett, amivel sikerült meglépnünk egy kicsit (73-69). Szántó azonban nem hagyta csapatát, két büntetőt dobott be, majd egy közelit, újra egyenlő volt az eredmény (73-73). Bobi dobott egy nagyon fontos hármast, majd Peti nem remegett meg a vonalról (78-73). Tichov büntetőzött, de válaszképp Bobi ismét egy hármast emelt be (81-75). Az utolsó perc vette kezdetét, ahol Peti még szerzett egy kosarat, s ezzel beállította a végeredményt, 83-75.

E győzelemmel összesítésben 23 ponttal voltunk jobbak a TF-BP csapatánál, s így a MAFC ellen vívjuk a harcot az ötödik helyért.