BKG-PRIMA Akadémia vs MAFC

91-100

(23-35, 24-26, 21-20, 23-19)

PRIMA: Allen 19, Lakatos 2, Buzás 5, Nagy Be. 21/9, Nagy Bo. 25/18 cs.: Petrovics 4, Ben-Kane, Szeleczki 6, Halász, Ormai, Reizer 9, Molnár.

Bence középtávolijára Bordács gyorsan felelt közelről. Nick találata után Csapai és Tóth szereztek hármast, melyre Bobi felelt szintén onnan (7-8). Tóth ziccert dobott, Nick két büntetőt. Tóth, Csapai és Bordács vezetésével elléptek a vendégek (9-16). Nick zsinórban négy pontot szerzett, de Lakits és Komma gyorsan feleltek rá (13-20). Petró volt eredményes betörésből, de erre is volt válasza a MAFC-nak (15-24). Nick és Petró a gyűrű alól voltak eredményesek, azonban közben Komma is (19-26). Szele kettesével zárkóztunk volna, de már jött is a válasz hármas Tóthtól. Szele büntetőket dobott, majd ezután a MAFC lendületet kapott Komma és Tóth jóvoltából (23-35).

A második negyedben Bobi és Tóth váltottak hármast. Nick és Benji kettest dobtak, Misek büntetőt (30-40). Bobi ziccere után Csapai és Polgárdy is eredményesek voltak. Előbb Nick, majd Roli villantak, de Misek és Herló révén a MAFC is betalált (36-47). Bobi és Bordács szereztek hárompontost, majd Roli 2+1-es akciót mutatott be (42-50). Pfandler dobott távolit, Peti közelit. Újabb zárlat következett, 14-re nőtt a hátrány. Bobi dobott távoli kosarat, de a negyed Bordács hármasával ért véget (47-61).

A fordulást követően Csapai nyitotta a pontgyártást, Benji felelt. Bordács újabb hármast dobott, Pfandler kettest (49-68). Benji hármast dobott, Csapai zsákolt, majd Benji ismét távolról talált be (55-70). Nick és Bobi is kosarat szereztek a trapézon belülről (59-70). Benji büntetőivel 9 pontra zárkóztunk. Misek kettest dobott. Bobi és Nick büntetőztek, Misek újabb kosarat szerzett (63-74). Ekkor Benji szerzett zsinórban négy pontot (67-74). Tóth emelt be egy hármast, Bence egy büntetőt (68-77). A negyedet Komma két közelije zárta (68-81).

Az utolsó tíz perc jött. Komma zsákolt, Bence dobott ziccert, majd Tóth és Benji is (72-85). Tóth sikeres büntetője után Roli zsákolt egyet. Komma kettesére Bobi felelt hármassal (77-88). Komma és Biber büntetőztek hatékonyan. Roli közelit szerzett, Benji pedig egy hárompontost (82-91). Időkérés után Bobi villant a gyűrű alatt, de Csapai középtávolról reagált rá (84-93). Tóth kettest dobott, Bobi hármast, majd Nick zsákolt egy hatalmasat (89-95). Ezt követően azonban Csapai és Polgárdy büntetőztek. Szele szerzett gyors kettest, de a végszó a MAFC-é volt. Kilencpontos vereséget szenvedtünk (91-100) az első találkozón.

Folytatás pénteken idegenben, ahol legalább 10 ponttal kell nyerni az ötödik hely megszerzéséhez.