Fantasztikus napon vagyunk túl az U14-es fiúkkal, amit sokáig emlegetni fog mindenki, aki ott volt, és látta. …Mert hogy olyan dolog történt ma a BMTE pályán, amit nehezen hittünk volna el, ha személyesen nem lettünk volna tanúi. Megjegyzem, én magam sem. 😋

Nem állíthatjuk, hogy erre a korai mérkőzésre az 1 hónapos felkészülési idő tökéletesen elegendő lett volna, és teljes mértékben összeállt volna a csapat. Első alkalommal játszottunk ebben az összeállításban, hiszen a 2009-es és 2010-es korosztály így, keverve még sosem lépett pályára még edzőmérkőzésen sem. Szóval csak találgathattunk, milyen lesz a mezőny, és milyen teljesítményre leszünk képesek. Az első mérkőzésünket a DMTK csapata ellen játszottuk, de nem igazán tudtuk, mire számíthatunk ellenük. Tavaly volt, hogy nyertünk, volt, hogy kikaptunk tőlük U12-ben, de ebből most nem lehetett következtetni semmire. Az ellenfél látszólag hasonló szerkezetű csapat volt, egy nagyon magas játékossal, aki mellesleg nagyon ügyesnek is tűnt. Az első negyedet elég megilletődötten kezdtük, de szerencsére az ellenfél sem találta magát. Egymás hibájából éltünk, és a rengeteg lépéshiba, kétindulás, borítás, eladott labda és kihagyott ziccer után az eredmény inkább egy vizilabda mérkőzés eredményére hasonlított (6-7).

A második negyedet már sokkal felszabadultabban játszottuk. A lelkes védekezés, valamint az önzetlen és fegyelmezett játék meghozta gyümölcsét, és 26-5 arányban állva hagytuk az ellenfelünket. A félidőben tehát már 20 pontos előnyünk volt (32-12), ami megnyugtatónak tűnt. A harmadik negyed viszont nagy küzdelmet hozott. Az ellenfél magas játékosa magára talált, és és sorra dobta a kosarait. Szerencsére az ellene való védekezési hiányosságainkat és a dobott pontjait a sikeres támadainkkal ellensúlyozni tudtuk, és annak ellenére, hogy a legjobb ötösükkel játszottak, csupán 1 pontot tudtak faragni az előnyünkből. A 4. negyedben a célunk higgadt, hosszú támadásokkal az idő múlatása, biztonsági játék, valamint a kitartó, fegyelmezett védekezés volt, amit a srácok kitűnően végre is hajtottak. Ennek eredményeképpen ugyan 2 pontot még visszahozott az ellenfél ebben a negyedben, de a biztos győzelmünket ez már nem befolyásolta. A végeredmény 17 pontos győzelem: 58-41

Az igazi csoda viszont csak ezután következett. A második mérkőzésünket ugyanis a másik győztes csapat ellen kellett megvívnunk, a BLF csapata ellen, akik a JKC csapatát 120-18 arányban verték meg. Ránézésre is egy igen magas, és erős testfelépítésű játékosokból álló csapat volt, akik ellen -valljuk be-, nem sok esélyt adtunk magunknak.
Célunk az volt, hogy az eredménnyel nem törődve küzdjük végig a mérkőzést, próbáljunk tisztességesen helytállni, és megnehezíteni az ellenfél dolgát.

Az első negyed nagyjából a várakozásnak megfelelően zajlott, és a fizikai erőfölényét kihasználva a BLF nagy különbségű előnyre tett szert egészen a 7. percig (2-22), ami után már azon kezdtünk gondolkodni, vajon ennek hányszorosával fogjuk elveszíteni a mérkőzést. Az időkérés után azonban mintha valami egészen más mérkőzésre kapcsoltunk volna át…. A fiúk sorra szerezték a labdákat, és dobták be a ziccereket, amivel 10 pontra (12-22) sikerült felzárkózni, és ezzel visszajönni a mérkőzésbe. Bár úgy tűnt ez csak egy pillanatnyi fellángolás részünkről, a 2. negyed erre alaposan rácáfolt. A srácok ugyanis a közönség, a szülők óriási biztatásával egyre másra szerezték a labdákat, gyűjtötték a kosarakat, amitől az ellenfél láthatóan lesokkolt. Ezt kihasználva egy, szinte teljes negyedbeli “run”-nal nem, hogy visszahoztuk az eredményt, de még 9 pontos előnyt is kovácsoltunk (40-31). Azt gondoltuk, a 2. félidőre csak összeszedi magát az ellenfél, de nem így történt, és a csoda tovább folytatódott: a 3. negyedet 26-14-re, míg a 4. negyedet 24-22 arányban megnyerve, magabiztos, 23 pontos győzelmet arattunk, ami óriási dolog.. Nem is kívánhattunk volna magunknak ennél szebb idénykezdést! Hihetetlen élmény volt, ami egy valódi csapatmunka eredménye! Hatalmas gratula minden egyes játékosnak, hisz egytől egyig mindenki hozzátett valamit ehhez a gyönyörű eredményhez, és köszönet érte a szülőknek, akik fantasztikus légkört teremtve a győzelembe szurkoltak a csapatunkat! – Péter Kása