BKG-PRIMA Akdémia vs PHOENIX-MT Fót

87 -97

(25-23, 18-24, 17-30, 27-20)

PRIMA: Spiriev 12/6, Nagy Be. 5/3, Nagy Bo. 18/12, Plézer 11/3, Lilaj 27 cs.: Petrovics 3/3, Sándor, Szeleczki, Halász 4, Kelenföldi 7/3.

A vendégek kezdték jobban az év első mérkőzését. Varga, Katona és Santiago is betalált. A Kosok első és második találata is Arti nevéhez fűződik, zsinórban öt pontot szerzett. Őt követte Gabi is egy hárompontossal (8-6). Frenki büntetőből szerezte meg első pontjait. Arti ismét villant (12-6). Horváth és Katona tartották csapatukat. Másik fiatalunk Petró is elsüllyesztett egy hármast a gyűrűben (16-9), Santiago felelt szintén távolival. Csapatunk kapitánya, Bobi közelről szerezte meg első találatát a negyed közepén, melyre válaszképp Santiago büntetőzött (18-14). Áki és Horváth váltottak közelről találatot. Katona ziccerére Bobi emelt be egy triplát (23-18). A csereként beálló Domi a gyűrű alól volt eredményes (25-18). A negyed utolsó perce nem sikerült jól, a vendégek 25-23-ra zárkóztak.

A szünet után Varga egalizált, majd vette át a vezetést csapata számára. A kisebb gólcsendet Gabi törte meg kettessel, melyre Santiago emelt be egy távolit, erre Gabi még kétszer is pontot szerzett közelről (31-30). Katona kettesére Domi is elsüllyesztett egy hármast (34-32). A negyed derekán rossz hullám következett. Varga szerzett négy pontot (34-36). Katona közelről, Bobi távolról volt pontos (37-38). Santiago büntetőzött, Katona hármast dobott, megléptek a vendégek (37-43). Arti is a büntetővonalról dobott kosarat, melyre Bálint egy hármassal felelt. Benji szintén “büntetett” a vonalról (41-46). A félidőt Frenki közelije zárta és négypontos hátrány (43-47).

A nagyszünet után Santiago dobott középtávolit, Bobi hárompontost, Katona közelit (46-51). A kezdés a vendégeknek kedvezett Horváth és Bus is betaláltak, Gabi felel közelről (48-55). Bálint ismét egy távolit emelt be, majd egy közelit is (49-60). A vendégek belejöttek, zsinórban nyolc pontot szereztek, melyre nem volt válasz. A rohamot Frenki igyekezett megállítani két közelivel (53-69). Varga a gyűrű alól volt hatékony, míg Bobi egy hármast dobott (56-71). Katona és Frenki váltottak büntetőt, majd Bobi is. A negyed azonban egy Varga kettessel és Katona hármassal ért véget (60-77).

Az utolsó tíz perc következett. Katona közeli, Nagy büntető. Frenki és Varga ismét a gyűrű közeléből találtak be, míg Arti egy távolival csapott le (65-82). Ekkor Frenki próbálta közelebb lopni a Kosokat az ellenfélhez, de Varga és Santiago révén volt válasz. Katona közelijére Domi felelt, de nem sikerült megállítani a vendégek pontgyártását (72-90). Hazai roham következett. Benji hárompontos, majd Frenki közeli. Kékesi kettesére Áki is kettest dobott (79-92). Rövid büntető csata után Bobi dobott ziccert, majd Frenki büntetőt, nyolc pontra zárkóztunk fel (85-93). Sajnos azonban a feltámadás nem tartott tovább vagy nem kezdődött hamarabb, s az idő elfogyott. Végül 87-97-es vereséget szenvedtek fiaink.