DEAC U23 vs BKG-PRIMA Akadémia

80 -71

(21-23, 22-13, 19-12, 18-23)

PRIMA: Spiriev, Nagy Be. 10/6, Nagy Bo. 29/12, Lilaj 14, Kelenföldi 3/3 cs.: Petrovics, Sándor, Szeleczki, Halász 7, Plézer 8

Balázsi kettesére Benji felelt egy hárompontossal. Neuwirth közelije után Frenki dobott be két büntetőt. Domi emelt be egy távolit, amire Fábián és Balázsi is kettest szereztek (8-8). Bobi váltotta három pontra Benji átadását, majd közelről is villant. Frenki csatlakozott egy újabb közelivel (8-15). Kenéz hármasára Frenki válaszolt két büntetővel. Neuwirth és Balázsi zárkóztatták fel a hazaiakat, Bobi büntetőzött. Pollák hármassal egalizált (19-19). Bobi eredményes volt a vonalról, Neuwirth közelről (21-21). A negyedet Benji sikeres közelijével és kétpontos előnnyel zártuk (21-23).

A második felvonás Bobi középtávolijával kezdődött, majd hármassal folytatódott. Balázsi szintén távolit dobott, majd Kenéz is (29-28). Bobi büntetőzött, Pollák hármast dobott. Frenki kettessel egyenlített (32-32). Kenéz hárompontosára Gabi reagált a gyűrű közeléből. Hőgye is távolit süllyesztett el a Kosok gyűrűjében, majd Gáspár egy közelit. Gabi igyekezett tartani a csapatot egy ziccerrel, de Neuwirth révén ismét hármast dobtak (43-36).

A fordulást követően Benji dobott be egy középtávolit, Gáspár pedig egy közelit (45-38). Frenki és Áki is eredményesek voltak a festékből, két pontra zárkóztunk (45-42). Fábián törte meg a gólcsendet kétszer is (49-42). Kenéz büntetőzött, melyre Áki is bedobott egyet (51-43). Kenéz újfent pontos volt a vonalról, Bobi pedig középtávolról. Balázsi kettesével megléptek a vendéglátók (55-45). Fábián és Pollák vezetésével 15 pontra nőtt a hátrány (62-47). A negyed Bobi büntetőjével ért véget (62-48).

Az utolsó tíz perc következett. A kezdeti kosárszünetet Gabi törte meg egy közelivel, őt követte Bobi (62-52). Gáspár és Neuwirth dobtak kosarat. Frenki büntetője után Neuwirth szerzett közelit, Benji pedig távolit (68-56). Frenki büntetője után ezúttal Bobi süllyesztett el egy hárompontost (68-60). Kenéz dobott előbb egy közelit, majd egy büntetőt. Frenki villant a palánk alatt, de Neuwirth is eredményes volt (73-62). Bobi büntetőzött, Gáspár ziccert dobott kétszer is (79-64). Az utolsó két perc következett. Áki ziccere után Bobi emelt be még egy hármast (79-69). Pollák büntetőt dobott be, de az utolsó kosár Áki nevéhez fűződik (80-71).