BKG-PRIMA Akadémia vs NKA Pécs

80 -116

(27-29,12-23,19-35,22-29)

PRIMA: Galambos 4, Nagy Be. 11/9, Nagy Bo. 18/6, Plézer 15/9, Lilaj 17/3 cs.: Petrovics, Spiriev, Sándor, Szeleczki 6, Halász 4, Kelenföldi 5/3

Meszlényi és Bobi váltottak kosarat a meccs elején. Meszlényi ismét betalált, Gabi felelt rá. Djordjevic és Meszlényi találataira Frenki felelt egy hármassal, majd Gabi büntetővel. Meszlényi, Kovács és Meleg közeli kosaraira Bobi és Benji emeltek be egy-egy hármast (15-16). Gabi pillanatai következtek, kettest dobott, majd back to back hárompontost. Közben az előző pécsi trió megint csak közelről talált be (23-22). Djordjevic büntetőt dobott, Meleg zsákolt, Bobi 25 pontnál egalizált. Scherer hármast dobott, Bobi büntetőzött. A negyed kétpontos hátránnyal zárult (27-29).

A második negyed Kovács kettesével indult. Domi büntetőt dobott, Kovács ziccert. Lados középtávolról talált be, Szele a gyűrű alól. Djordjevic szintén a trapézon belülről szerzett kosarat, míg Gabi beemelte a harmadik tripláját is (33-37). Djordjevic és Frenki váltottak közeli találatot kétszer is (37-41). A negyed hajrája a vendégeknek sikerült jobban, egy 11-2-es rohamot vezettek, s 39-52 lett a félidei eredmény.

A fordulást követően a Kosok mondhatni “bent ragadtak az öltözőben”, 12-2-es futást mutattak be a pécsiek (41-64). Frenki próbálta megtörni a rohamot, kevés sikerrel, a vendégek ugyanis tovább meneteltek. Voltak ugyan szép hazai megmozdulások Bobi, Domi, Benji és Áki részéről is, de nem sikerült megtörni a ritmust (58-87).

Az utolsó játékrész sem hozott változást, s a játékképe sem javult fel sajnos. A vendégek jó ritmusához ezúttal a Kosok sajnos csak asszisztálni tudtak. A mai estén sem a védekezés, sem pedig a támadás nem úgy működött, mint ahogyan azt eltervezték fiaink, s végül 80-116-os vereséget szenvedtünk a NKA Pécs együttesétől.