BKG-PRIMA Akadémia vs TF-BP

105-88

(29-12, 21-17, 26-33, 29-26)

PRIMA: Galambos 12, Nagy Be. 15/3, Nagy Bo. 18/12, Plézer 19/9, Lilaj 18/3 cs.: Peteovics, Spiriev 9, Sándor, Szeleczki 9, Kelenföldi 5/3.

Gabi hármasával és Dancsecs kettesével indult meg a pontvadászat. Frenki remek játékával gyorsan nagy előnyre tettek szert a Kosok (12-2). Anda próbálta felzárkóztatni a sajátjait, de Árpi és Benji igyekeztek gátat szabni ennek (16-8). Nagy közelit szerzett, Gabi hármast süllyesztett. Benji ziccere után Szele pillanatai következtek, zsinrórban öt pontot szerzett (26-10). Szántó villant egyet, de a negyed Bobi triplájával ért véget, s 29-12-es vezetéssel.

A második etap következett. Oroszi zsákolt, Arti ziccert dobott. Ezt követően Szele, Benji és Bobi is kosarat szereztek (38-14). Arti “büntetett”, míg Anda közelit dobott. Szele szintén a vonalról talált be, míg Domi a festékből (44-16). Vendég roham következett. Csikós, Anda, Szántó és Simon is eredményesek voltak, a Kosoknak ekkor megtört a lendülete (44-27). Gabi és Árpi állították meg a TF-BP felzárkózását. A félidő Benji szerzett labdájávak, s Gabi dudaszós kosarával zárult (50-29).

A nagyszünetet követően Benji és Frenki dobtak egy-egy középtávolit, közte egy Anda büntető. Oroszi és Anda találataira Gabi felelt egy újabb hármassal (57-35). Anda tolta a vendégek szekerét, míg a Batyisoknál a két fiatal, Árpi és Arti szereztek pontokat (61-44). Csikós a hármasok után 2+1-es kosarat szerzett, majd Szántó is egy közelit (61-49). Ekkor Bobi emelt be egy távolit, de szinte azonnal jött is Dancsecs válasza (64-52). A centerek váltottak közeli találatot, előbb Anda, majd Frenki (66-54). Dancsecs büntetőire Benji előbb egy hárompontossal, majd egy közelivel felelt (71-56). Csikós és Bobi emeltek be egy-egy hármast. Oroszi szintén triplát dobott, erre Bobi “csak” középtávolit (76-62).

Az utolsó tíz perc következett. Domi vert be egy hármast, Csikóstól jött a válasz. Benji középtávolit szerzett, Oroszi ziccert. Ment az “adok-kapok”. Arti közelijére, Nagy is beemelt egy hármast (83-70). Kisebb gólcsend következett, melyet Anda zsákolása tört meg. Árpi dobott egy ziccert, Anda szintén. Légiósunk Frenki emet be egy távolit, Dancsecs pedig három büntit (88-77). Frenki és Anda váltottak kosarat. Gabi közelit dobott, Anda büntetőt. Frenki, Bobi és Árpi ismét kosarat szereztek, a vendégeknél pedig Dancsecs dobott egy hátmast, Oroszi két büntetöt (98-85). Az utolsó perc következett. Gabi kettes, Csikós hármas. Az utolsó pillanatokban Árpi még dobott egy közelit, s a legvégén Bobi emelt még be egy dudaszós hármast (105-88).